ارزانترین کشور دنیا برای زندگی


معمولا افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند یکی از مهمترین مسائل برای بررسی کشورها جهت مهاجرت مسائل مالی میباشد. و افرادی که قصد مهاجرت دارند معمولا در مورد هزینه زندگی در کشورهای مختلف تحقیق و بررسی میکنند. در این نوشتار قصد داریم که در مورد ارزانترین کشورهای دنیا برای زندگی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.
یکی از مهمترین مسائلی که برای ارزیابی کشورهای دنیا وجود دارد مسئله هزینه زندگی در کشورهای مختلف میباشد. برای بررسی این مطلب یعنی بررسی ارزانترین کشور دنیا برای زندگی مسائلی را باید بیان نماییم.
1-    اولین موردی که باید بررسی شود این است که هزینه زندگی در شهرهای مختلف یک شهر متفاوت میباشد و معمولا هزینه زندگی در پایتخت هر کشوری بیشترین مبلغ میباشد. پس هنگامی که در مورد ارزانترین کشور دنیا برای زندگی و کلا هزینه زندگی در یک کشور صحبت میکند مبلغی که گفته میشود به صورت میانگین مطرح میگردد.
2-    مورد دیگری که باید بررسی شود این است که معمولا در هر کشوری؛ شهرهای وجود دارد که به دلیل تاریخی و یا طبیعت و یا هر مورد دیگر میتواند شهر توریستی محسوب شود که معمولا هزینه زندگی در شهرهایی که توریستی هستند در تمام کشورها بالاتر از میانگین هزینه زندگی در آن کشور میباشد. بنابراین وقتی از ارزانترین کشور دنیا برای زندگی صحبت میکنیم باید این مسئله  را در نظر بگیریم که هزینه زندگی معمولا در شهری توریستی بالاتر میباشد.
3-    مورد سوم در این میان این است که کیفیت زندگی در کشور مورد نظر ارتباط بسیاری با سطح رفاه اجتماعی کشور مورد نظر دارد. معمولا کشورهایی که از نظر سطح رفاه اجتماعی در سطح بالاتری هستند هزینه زندگی بالاتری را دارند.

به هر جهت و با توجه به مسائل بالا کشورهایی که ارزانترین هزینه زندگی را در دنیا دارا میباشند در ادامه مطلب آورده شده است. البته به این نکته باید توجه داشته باشیم که ارزانترین کشورها برای زندگی در دنیا هر ساله در رده بندیهای جهانی تغییر میکند ولی کشورهایی که در ادامه مطلب آورده شده است به طور معمول هر ساله جزو ارزانترین کشورهای دنیا برای زندگی میباشند.

لیست ارزانترین کشورهای دنیا برای زندگی

مکزیک
مکزیک از جنوبی ترین کشورهای آمریکای شمالی است و در لیست ارزانترین کشورهای دنیا برای زندگی قرار دارد. اکثرا مکزیک را با استعمال مواد مخدر، استفاده از اسلحه یا مقصدی جالب برای ماه عسل می شناسیم اما جدا از این مسائل مکزیک دارای مردمانی با آداب و رسوم و عقاید جالبی است و می تواند مکان خوبی برای سفر باشد.
اما به دلیل کمبودن امنیت در آن و نوع زندگی خاص اهالی این کشور کمتر کسی به فکر زندگی در مکزیک و همینطور مهاجرت به مکزیک میباشد. اما باید بدانید که این کشور به نسبت دیگر مکان های آمریکا بسیار ارزان است.
زندگی در مکزیک تقریبا 60 درصد از زندگی در ایالت متحده ارزان تر است و حمل و نقل نیز هزینه ی پایینی دارد و شما با کمتر از 40 سنت ( کمتر از یک دلار و حدود 2 هزار تومان) می توانید به این سو و آن سوی مکزیک بروید. اگر بخواهید از لحاظ قدرت خرید هم این منطقه را بررسی کنید قدرت خرید مردم متوسط است و آن ها نه فقیرند و نه ثروتمند. شما با گرفتن یک دستمزد معمولی می توانید به راحتی در مکزیک گذران زندگی نمایند.

تونس
 تونس به نگین درخشان آفریقا معروف میباشد. خیلی ها عقیده دارند که تونس آب و هوای خوبی برای زندگی ندارد و بیابان هایش، زیستن در آن را دشوار می کند. حتی می گویند حدود 10 میلیون خانه در تونس وجود دارد اما با این حال به دلیل شرایط طبیعی خاصش علاقمندان خاص خود را دارد.
نام تونس از زمانی روی زبان ها افتاد که از آن در فیلم جنگ ستارگان استفاده کردند و خانه های معمولی مردم را به مانند حانه های ماورا الطبیعه نشان دادند.
حدودا از سال 2011 میلادی تونس با تنش های سیاسی رو به رو شده و همین موضوع نیز از محبوبیت آن باز هم کم کرده است. تا به حال چند گردشگر خارجی در تونس با حمله های تروریستی و بمب گذاری ها کشته شده اند بنابراین شاید این کشور برای مهاجرت کشور مناسبی تلقی نشود ولی از نظر هزینه های زندگی جزو کشورهایی با هزینه پایین زندگی و ارزانترین کشورهای دنیا برای زندگی محسوب میشود.

جمهوری مولداوی
مولداوی یکی از کشورهای اروپای شرقی است. مولداری با اوکراین و رومانی همسایه است و به نسبت دیگر کشورهای این قاره هزینه ی زندگی در آن بسیار پایین می باشد.
این کشور با روسیه همیشه در جنگ و جدال بوده و به همین دلیل امنیت در آن وضعیت خوبی ندارد و از نظر اقتصادی هم فقیرترین کشور اروپایی می باشد. باید در نظر داشته باشید که در مولداوی زمستان هم به شدت سرد است و همین دلیل برای عدم علاقه ی مردم به زندگی در آن می باشد.
اما آمارها نشان می دهند که زندگی در این کشور به نسبت ایالات متحده 62 درصد ارزان تر است و بیشتر مردم آن با تهیه ی انواع نوشیدنی امرار معاش می کنند و سطح رفاه آن ها در وضعیت خوبی به سر نمی برد.

نپال
نپال کشوری کوهستانی است که بلندترین قله ی دنیا یعنی اورست در آن قرار دارد به همین دلیل بسیاری از مناطق این سرزمین آب و هوای سرد و یخ زده دارند اما با این حال باز هم دیدنی و جالب است زیرا معابد کهن و روستاهای کوهستانی زیادی دارد که می تواند برای بازدید اماکنی بکر باشند.
به هر حال نپال نیز جزو ارزانترین کشورهای دنیا از نظر هزینه زندگی میباشد.

سوریه
شاید این روزها سوریه را تنها به دلیل جنگ ها و درگیری هایی که در آن وجود دارد بشناسید اما این موضوع چیزی از ارزان بودن سوریه برای زندگی کم نمی کند. سوریه در گذشته از زیباترین مناطق دنیا بود که امروزه با خاک و خون در آمیخته است.
زندگی در سوریه حدود 63 درصد از ایالات متحده ی آمریکا ارزان تر می باشد. مطمئنا ارزانی در سوریه به دلیل جنگ و ناامنی و عدم رفاه است زیرا همانطور که می دانید این سرزمین از سال 2011 میلادی درگیر جنگ داخلی شده و برای زندگی جای مناسبی نیست. در سال 2011 حدود 250000 نفر در سوریه کشته شدند و بیش از 4 میلیون بی خانمان گشتند.
در سوریه حدود 100 گروه شورشی وجود دارد و از این بابت برای زندگی جای امنی به نظر نمی رسد. متاسفانه سوریه این روزها نه تنها در حال پیشرفت نیست بلکه با سرعت زیادی رو به عقب می رود و سال ها طول خواهد کشید که حتی پس از جنگ به دوران اوج خود بازگردد.

آذربایجان
شاید انتظار نداشتید که کشوری که هم از نظر منابع نفتی و هم صنعت گردشگری وضعیت خوبی دارد. ولی از نظر هزینه زندگی در لیست ارزانترین کشورهای دنیا از نظر هزینه میباشد.
زندگی در شهرهای اصلی این کشور مثل باکو نسبتا گران تر است و به نوعی مانند لندن در انگلستان می باشد اما بسیاری از شهرستان های آن هزینه های مناسبی برای زندگی دارند و هنوز هم مردمانش از راه دام داری و کشاورزی گذران زندگی می کنند.

گرجستان
در سال های گذشته این کشور کاملا تحت نظر روسیه بود و هم اکنون هم روابط خوبی با این کشور ندارد و روسیه قصد تسلط دوباره به این سرزمین را دارد.
اما علاوه بر این که گرجستان از نظر زندگی در آن جزء کشورهای ارزان است، مناطق بکر و زیبایی را هم دارد که می تواند برای گذران عمر و لذت بردن از زندگی مناسب باشد. در سال های اخیر هم که تفلیس و باتومی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان به حساب می آیند. قله های ناهموار، روستاهای فوق العاده و طبیعت زیبا از دلایل مهم پیشرفت صنعت گردشگری گرجستان می باشد.

پاکستان
مطمئنا ما ایرانی ها که به کشور پاکستان نزدیک هستیم و تا حدودی در جریان اوضاع سیاسی و اجتماعی آن ها قرار داریم این کشور را برای زندگی انتخاب نمی کنیم زیرا امنیت کافی هنوز در این سرزمین وجود ندارد اما به هر حال خوب است بدانید که زندگی در پاکستان هزینه ی کمی دارد.
درست است که این روزها کمتر کسی به این موضوع توجه دارد اما پاکستان سرزمینی پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی است که اگر اوضاع سیاسی اجازه دهد می تواند منبع خیلی خوبی برای درآمد باشد. پاکستان نیز جزو ارزانترین کشورهای دنیا از نظر هزینه زندگی در آسیا میباشد.

اوکراین
اوکراین نیز از دیگر کشورهای اروپای شرقی است و زندگی در اوکراین نیز نسبتا ارزان است. زندگی در اوکراین حدود 65 درصد از زندگی در ایالات متحده ارزان تر است.
البته باید در نظر داشته باشید که حقوق اهالی این کشور نیز نسبتا پایین می باشد و در ماه چیزی حدود 200 دلار (حدود 800 هزار تومان) است و قدرت خرید تقریبا کمی دارند. به عبارت دیگر دستمزد اهالی این کشور به نسبت ایالات متحده 26٪ برآورد شده است. اگر این کشور را برای زندگی انتخاب کردید بدانید که زمستان های بسیار سردی دارد و جرم هایی مانند کیف قاپی هم در آن دیده می شود.  پس شاید کشور اکراین نیز کشور مناسبی برای امر مهاجرت نمیباشد.

هند
هند نیز کشور آسیایی است که بنا بر تحقیقات جزو ارزانترین کشورهای دنیا از نظر هزینه زندگی میباشد و بنا بر بعضی از دره بندیها ارزانترین کشور دنیا نیز تلقی میشود. هند کشور پرجمعیتی میباشد. اگر در مورد مهاجرت به هند بخواهیم صحبت نماییم مهمترین مسئله این است که معمولا در هند خارجیها نمیتوانند شغلی را بیابند و معمولا کمپانیها و موسسات هندی مشاغل خود را به دلیل جمعیت زیاد خود هند به خارجیها واگذار نمیکنند. بنابراین هند نیز از نظر مهاجرت کشور مناسبی تلقی نمیشود. بسیاری از افراد هند را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب میکنند ولی تنها کاری که میتوان کرد تحصیل و سپس بازگشت به کشور هست و نمیتوان برای اقامت دائم در این کشور هیچ برنامه ریزی انجام داد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت و مشاوره برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاورین ما مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.