ارزانترین کشورهای اروپایی برای زندگی


در این نوشتار قصد داریم در مورد ارزانترین کشورهای اروپایی از نظر هزینه زندگی اطلاعاتی را ارائه نماییم. همان طور که میدانید در اروپا کشورهای بسیاری وجود داد که از نظر سطح رفاه اجتماعی و همجنین از نظر درآمد و همچینن سطح صنعتی بودن یکسان نمیباشد.


اگر بخواهیم کشورهای اروپایی را از نظرات فوق تقسیم بندی کنیم به دو گروه که معمولا با اروپای شرقی و اروپای غربی نامیده میشوند تقسیم بندی میشود.
کشورهای اروپای شرقی مانند رومانی، لهستان، چک ، بوسنی، اسلواکی، لیتوانی و .... جزو کشورهای اروپایی هستند که از نظر سطح رفاه اجتماعی و درآمد سرانه در سطح پایینی قرار دارند .
کشورهای اروپای غربی مانند آلمان، اتریش، سوئد، دانمارک، هلند، فنلاند، انگلستان و ... که جزو کشورهای اروپایی هستند که از نظر سطح رفاه اجتماعی در بالاترین سطوح قرار  دارد و درآمد سرانه بسیار بالایی را دارند.
اگر بخواهیم در مورد ارزانترین کشورهای اروپایی برای زندگی صحبت کنیم باید بگوییم که کشورهای اروپای غربی معمولا هزینه زندگی بالاتری نسبت به کشورهای اروپای شرقی دارند. البته برای کسانی که قصد مهاجرت و کار دریک کشور اروپایی دارند معمولا باید عواملی به غیر از هزینه زندگی در آن کشور اروپایی توجه نمایند. به عنوان مثال افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند باید به این مسئله دقت کنند که آیا در کشور مورد نظرشان  شرایط برای اشتغال وجود دارد و کشوری به آن مهاجرت مینمایند وضعیت مهاجرین در آن به چه صورت میباشد.
این مسایل شاید باعث شود که کسانی که قصد مهاجرت به اروپا و زندگی در اروپا را دارند تنها به مسئله هزینه زندگی در اروپا توجه ننمایند.
در ادامه لیست کشورهایی که کمترین هزینه زندگی در اروپا را دارند آورده شده است  و میتوانید مطالعه بفرمایید. از کشورهایی که کمترین هزینه زندگی را در اروپا دارند میتوانید کشورهای زیر را نام برد.


کشور رومانی و شهر بخارست


یکی از کشورهایی که کمترین مقدار هزینه زندگی در اروپا را دارد کشور رومانی و پایتخت آن بخارست میباشد. شهر بخارست پایتخت فرهنگی ،صنعتی و تجاری رومانی و در عین حال بزرگترین شهر کشور رومانی است.واحد پول رومانی لئو رومانیایی می باشد . جمعیت این کشور در حدود 2 میلیون نفر میباشد.

لتونی


کشور مولداوی و شهر کیشیناو


این شهر پایتخت و بزرگترین شهر کشور مولداوی می باشد. کیشیناو با مساحتی برابر با ۱۲3 کیلومترمربع در کرانه رود بیک واقع شده ‌است.جمعیت این شهر در تاریخ یکم ژانویه 2013 برابر با 671800 نفر بوده است.واحد پول این کشور لئون مولداوی می باشد. این شهر نیز جزو ارزانترین شهرهای زندگی در اروپا میباشد.


کشور مقدونیه و شهر اسکویچ


شهر اسکوپچ پایتخت جمهوری مقدونیه وبزرگترین  مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور است.واحد پول جمهوری مقدونیه دینار است .جمعین پایتخت این کشور برابر با 506296 نفر است.


کشور بلغارستان و شهر صوفیه


شهر صوفیه پایتخت و بزرگترین شهر کشور بلغارستان است که در بخش غربی این کشور واقع شده است.واحد پول این کشور لوا است.جمعیت شهر صوفیه برابر با 1250000 نفر است. این کشور مقصد بسیاری از گردشگران کشورهای اروپای غربی میباشد.

 

بلغارستان

کشور لتونی و شهر ریگا


ریگا پایتخت لتونی و از جمله شهرهای تاریخی اروپاست و از این جهت می توان آن را با سن پیترزبورگ و بارسلون و وین مقایسه کرد. این شهر آثار معماری ارزشمندی دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. لتونی یکی از سه کشور معروف به بالت است که شمال شرق اروپا واقع شده است. لتونی توسط روسیه از مشرق، استونی از شمال، لیتوانی از جنوب، بلاروس از جنوب شرقی و دریای بالتیک از مغرب احاطه شده است. .

کشور اسلواکی و شهر براتیسلاوا


شهر براتیسلائا با معماری دلنشین خود دارای مقاصد گردشگری تاریخی با هزینه های مقرون بصرفه است .این شهر در فاصله نیم ساعته با شهر وین اتریش هست. و جدیدا کشور اسلواکی اقدام به جذب سرمایه گذار خارجی برای بهبود اقتصاد خود انجام داده است.

شهرها و کشورهای یاد شده تعدادی از شهرها و کشورهای اروپایی هستند که هزینه زندگی در آنها کمترین مقدار میباشد. ولی بار دیگر یادآور میشویم که هنگام مهاجرت به اروپا نباید تنها به این مسئله فکر کنیم که ارزانترین کشورهای اروپایی از نظ هزینه زندگی کدامها هستند و باید موارد دیگر را در نظر داشته باشیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اروپا و همچنین کشور جهت مشاوره برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.