آب و هوای دانمارک


کسانی که قصد مهاجرت به  کشوری را دارند معمولا از نخستین کارهایی که انجام میدهند تحقیق بر روی آب و هوای کشور مقصد میباشد. در این نوشتار در مورد آب و هوای کشور دانمارک اطلاعاتی را برای افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند جمع آوری کرده ایم. بسیاری از دانشجویانی که قصد دارند کشوری اروپایی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب نمایند این کشور را به عنوان یک کشور برتر برای تحصیل انتخاب میکنند.
در ابتدا باید بگوییم که کشور دانمارک یکی از کشورهای اروپایی میباشد که در شمال اروپا واقع شده است. از نظر جغرافیایی کشور دانمارک سرزمینی کم ارتفاع بوده و بر روی هم از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز و مراتع فراوان تشکیل یافته ‌است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله  این رودهای میتوان به رودهای استورو، اسکیرن، وارده و گودنا اشاره کرد . آب و هوای دانمارك معتدل و مرطوب و پرباران است، تابستانهای معتدل دارد. در ادامه شرایط آب و هوایی دانمارک را بیشتر بررسی میکنیم.
دانمارک از نظر آب و هوایی در منطقه ای واقع شده است که سه اقلیم اروپایی آنرا تحت تاتیر قرار می دهد  بدین صورت که باد شمالی ( بادی که در عرض های جغرافیایی بالایی شکل گرفته و به باد شمالی معروف میباشد)، شمال دانمارک را تحت تاثیر قرار میدهد؛ توده هوایی که بر روی اقیانوس اطلس شکل گرفته،  قسمت غربی دانمارک را تحت تاثیر قرار می دهد و اقلیم بری، شرق را تحت تاثیر قرار می دهد . سرتاسر کشور دانمارک از آمیزه ای از این اقلیم های گوناگون بهره می برد. بطور کلی، بخشهای غربی کشور از اقلیم حاکم بر اقیانوس اطلس بهره می برند و قسمتهای شرقی، بیشتر تحت تاثیر اقلیم بری می باشند. و این امر باعث شده است که به دلیل برخورد توده های هوایی مختلف بارشهای وسییعی در کشور دانمارک رخ دهد.
با وجود موقعیت شمالی این کشور، تغییرات آب و هوایی دانمارک شدید نیست. آب و هوایی معتدل دارد و این آب وهوا به دلیل وزش بادهای غربی و دریاهایی است که تقریبا این کشور را به طور کامل احاطه کرده اند. منظور از آب و هوای معتدل در دانمارک این است که بارشهای بیشتر به صورت باران میباشد تا به صورت برف.
اگر بخواهیم آب و هوای دانمارک را در فصول مختلف بررسی کنیم باید بگوییم که، ماه ژانویه سردترین ماه سال است و گرمترین ماه سال نیز ماه های جولای و آگوست می باشد.

آب و هوای دانمارک در زمستان


آب و هوای دانمارک در ماه ژانویه  که معمولا سردترین آب و هوا را دارد در روز از 2 درجه سانتیگراد تا 9 – درجه سانتی گراد در شب تغییر میکند.
در دانمارک اختلاف دمای شبانه و روزانه زیاد نیست ولی بادهای ناگهانی و تغییر مسیر باد میتواند سبب تغییر سریع دما گردد. معمولا این بادها در زمستان شدت بیشتری دارد.

آب و هوای دانمارک در تابستان


آب و هوای دانمارک در ماه جولای و آگوست بالاترین دما را دارد و معمولا گرمترین شبهای تابستان در دانمارک مربوط به این ماه ها هست.
به طور کلی دانمارک کشور معتدلی است و آب و هوای معتدل باعث بارشهای باران میگردد. و بسیاری از افراد معتقدند بهترین زمان برای سفر به دانمارک ماه  دسامبر میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد راه های مهاجرت به دانمارک میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.