ویزای M1    (M1 VISA ) آمریکا


مهاجرت تحصیلی به آمریکا و تحصیل در دانشگاه های آمریکا یکی از روشهای مهاجرت به آمریکا میباشد. کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند باید برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایند. یکی از معمول ترین ویزاهای تحصیلی برای آمریکا ویزای F1 میباشد که بسیاری از دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی F1  از آمریکا اقدام مینمایند. ولی به طور کلی ویزاهای تحصیلی برای کشور آمریکا دارای انواع متفاوتی از ویزاهای تحصیلی هست که البته با توجه به شرایط افراد ممکن است ویزایی برای آنان  مناسب و یا نامناسب باشد. در این نوشتار قصد داریم در مورد یکی از ویزاهای تحصیلی آمریکا تحصیلی آمریکا به نام ویزای M1  اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
ویزای M1  نیز از ویزاهایی هست که به طور محدود صادر میشود و برای اشخاصی مناسب میباشد که قصد دارند  در یک مدرسه یا موسسه غیر آکادمیک یا فنی حرفه ای تحصیل کنند. به عنوان مثال برای افرادی که قصد دارند برای کارآموزی در یک موسسه یا یک کارخانه در آمریکا اقدام نمایند این ویزا مناسب میباشد .
در این ویزا نیز شخص میتواند  برای همراهان خود نیز تقاضای ویزا نماید که در آن صورت به ان ویزای M2  (M2 VISA)  گفته میشود .لازم به ذکر میباشد که منظور از همراهان همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی میباشد. برخی از افراد در مورد پدر یا مادر و یا خواهر و برادر خود سوال میپرسند که آیا آنان میتوانند به عنوان همراه تلقی شود ؟ که در جواب باید گفته شود که همراه شامل پدر و مادر و خواهر و برادر نمیباشد.
البته همان طور که قبلا گفته شد این ویزا با محدودیت بسیار زیادی صادر میشود. و دریافت این ویزا برای همگان مقدور نمیباشد.
در صورتیکه در مورد راه های مهاجرت به آمریکا و همچنین تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تجصیلی آمریکا نیاز به مشاوره بیشتر داشتبد میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های رایگان تلفنی آنان بهره مند شوید.