ویزای F1  آمریکا


ویزای F1  یکی از متداول ترین ویزاهایی هست که به دانشجویان داده میشود . در این نوشتار قصد داریم که به بررسی این ویزا پرداخته و همچنین شرایط دریافت آن را بررسی نماییم.
 اول آنکه بهتر است بگوییم که این ویزا  یک ویزای غیر مهاجرتی میباشد . منظور از ویزای غیر مهاجرتی آمریکا این است که شخصی که این نوع ویزا را دریافت میکند بعد از اتمام تحصیلات باید به کشور خود مراجعت کند و یا اگر بخواهد در آمریکا بماند یعنی اقامت و تابعیت کشور آمریکا را اخذ کند باید  نوع ویزای خود را تغییر دهد .
ویزای F1  به دانشجویانی تعلق میگیرد که  مایل به مطالعات آکادمیک در ایالات متحده هستند؛ یا برای  تحصیل در کالج یا دانشگاه های معتبر آمریکا و یا کلاسهای زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه زبان انگلیسی، پذیرش  یا ( I20) را  دریافت کرده اند. مدت این ویزا بستگی به مدت تحصیل دارد .
دریافت ویزای f1 دارای مزایایی میباشد که در ادامه مطلب مزایای ویزای f1 آورده شده است.
از مزیتهای این ویزا  ( ویزای F1) این است که شخصی که این ویزا را دریافت میکند اجازه کار نیمه وقت 20 ساعت در هفته را دارد . و در ضمن بعد از اتمام تحصیلات دانشجو میتواند جهت کار 12 تا 17 ماه ویزای خود را تمدید کند. هنگامی که متقاضی این ویزا را دریافت کرده است، چنانچه بخواهد رشته تحصیلی خود را عوض کند باید اداره مهاجرت را از تصمیم خود آگاه نماید.
شخصی که ویزای دانشجویی F1  را دریافت کرده است میتواند برای همراهان خود ( همسر و فرزندان ) خود نیز تقاضای ویزا نماید که به ویزایی که به همراهان شخص تعلق میگیرد ویزای F2    (F2 VISA) گفتته میشود . همان طور که گفته شد برای مقیم شدن در آمریکا  و اخذ اقامت و تابعیت کشور آمریکا بعد از تحصیل باید نوع ویزا تغییر کند.
برای اطلاعات بیشتر از روشهای مهاجرت به آمریکا میتوانید با مشاورین بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.