معرفی ایالت استرالیای غربی


بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، درباره ایالتهای مختلف استرالیا خواهان اطلاعاتی هستند که بتوانند ایالتهای مختلف استرالیا را بهتر شناسایی نمایند. در این سری مقالات قصد داریم ایالتهای مختلف استرالیا را معرفی نماییم و خصوصیات جغرافیایی و آب و هوایی  و شرایط اقتصادی هر کدام از ایالتها را بیشتر بررسی نماییم. در این نوشتار قصد داریم در مورد ایالت استرالیای غربی توضیحاتی ارائه نماییم.
ایالت استرالیای غربی  که به وسترن استرالیا معروف است. بزرگ‌ترین ایالت استرالیا از لحاظ مساحت میباشد. که یک سوم غربی این کشور را اشغال کرده است . از نظر جغرافیایی باید بگوییم که ایالت استرالیای غربی از شمال و غرب با اقیانوس هند، از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و خلیج استرالیای بزرگ ، در شمال شرقی با سرزمین شمالی و در جنوب شرقی با استرالیای جنوبی هم مرز است، همچنین ایالت استرالیای غربی  با ایالات استرالیای جنوبی و سرزمین شمالی هم مرز میباشد.
ایالت استرالیای غربی از نظر مساحت دومین رتبه را در جهان دارد بدین صورت که این ایالت پس از جمهوری یاقوتستان در روسیه، بزرگ‌ترین ناحیه استانی در جهان میباشد.
مرکز ایالت استرالیای غربی، شهر پرت است؛ که یکی از شهرهای بزرگ استرالیا محسوب میشود. شهر پرت به خاک های شنی اطرافش بسیار مشهور است و جلوه بسیار زیبایی به این شهر داده است. جمعیت شهر پرت در حدود 2.1 میلیون نفر است و بزرگترین شهر غرب استرالیا میباشد. البته ایالت استرالیای غربی در کل در حدود 2.7 میلیون نفر جمعیت دارد. و از این میزان جمعیت بیش از 92 درصد در گوشه جنوب غربی این ایالت زندگی میکنند.
استرالیای غربی ، از آب و هوای شمال استوایی گرفته تا آب و هوای معتدل جنوبی، یکی از متنوع ترین آب و هوا ها را در استرالیا دارد. این ایالت همچنین 2 تنوع فصلی مجزا دارد. در نیمه جنوبی این ایالت 4 فصل مشاهده می شود – تابستان (دسامبر-فوریه) پاییز (مارس- می) زمستان (جون – اگوست) و بهار (سپتامبر – نوامبر)، درحالیکه در شمال تنها دو فصل مرطوب(اکتبر-مارس) و خشک (آوریل-سپتامبر)وجود دارد..

ایالت استرالیا غربی به داشتن معادن و ذخایر نفت و گاز مشهور است. مناطق "کیمبرلی" و "پیلبارا" به برخورداری از معادن، نفت، گاز، صنایع گوشت گاو، تولیدات تولید مروارید پرورشی و صنایع آبزی پروری در استرالیا بسیار شناخته شده هستند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا و راه ها و نحوه مهاجرت به استرالیا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.