15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل پزشکی در انگلستان


رشته پزشکی یکی از رشته هایی است که بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در این رشته میباشند. معمولا به جز علاقه ای که به

دروس پزشکی وجود دارد افرادی که قصد دارند در رشته پزشکی تحصیل نمایند به دورنمای درآمد اقتصادی این رشته نیز توجه دارند. معمولا رشته پزشکی در سراسر جهان جزو رشته هایی هست که بالاترین درآمدها را به ارمغان می آورد.
افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای خارجی را دارند معمولا در مورد کشورهای مختلف جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی تحقیق میکنند.
یکی از کشورهایی که برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به افراد توصیه میشود کشور انگلستان میباشد. دانشگاه های کشور انگلستان در رشته پزشکی جزو 5 کشور برتر دنیا در تدریس رشته پزشکی میباشند. بنابراین برای افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند؛ کشور انگلستان میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد.
علاوه بر کیفیت تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان، اشخاص میتوانند پس از تحصیل در رشته پزشکی اقامت خود را نیز از کشور انگلستان دریافت نمایند که این مسئله نیز تحصیل در انگلستان را به عنوان گزینه مناسبی قرار میدهد.
 تحصیل پزشکی در انگلستان نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان مانند تحصیل پزشکی در کانادا شرایط راحت تری دارد و در ضمن از نظر مدت زمان تحصیل نیز کوتاه تر میباشد. تحصیل پزشکی در انگلستان یک دوره 5 ساله میباشد. بسیاری در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان به همراه بورس نیز سوالاتی مطرح میکنند. در جواب باید بگوییم که معمولا دانشگاه های انگلستان برای  دانشجویان برتر بورسهای تحصیلی را در نظر میگیرند که به خصوص از سال دوم به بعد در اختیار دانشجویان ممتاز قرار میدهند.
دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان را دارند. اگر دارای مدرک دیپلم در ایران میباشند، ابتدا باید در انگلستان در دوره ای به نام   A level  شرکت نمایند. دروه A level   دوره ای یک ساله و نیمه تا دو سال میباشد که در این دوره ها دانش آموزان بیشتر دروس زیست شناسی، ریاضی، فیزیک و شیمی را مطالعه میکنند. حال اگر دانش آموزان مدرک دیپلم ایران را نداشته باشند باید در انگلستان در مقطعی به نام GCSE  تحصیل نمایند و پس از آن وارد مرحله A level   شوند.
برای برخی از دانشجویان این سوال مطرح است که حتما باید پس از گذراندن دوره A level  متقاضیان باید وارد رشته های پزشکی شوند؟ در جواب باید بگوییم که متقاضیان بعد از گذراندن این دوره ها علاوه بر انتخاب رشته پزشکی، میتوانند در رشته هایی چون ژنتیک، سلول های بنیادی، علوم آزمایشگاهی و … تحصیل نمایند و دقت داشته باشید که دنیای امروز ما در حالت پیشرفت به سمت پزشکی مولکولی میباشد و به حد گذشته فقط پزشکی بالینی مطرح نیست.
دانشجویان پس از گذراندن مرحله A level  وارد یکی از دانشگاه های پزشکی انگلستان میشوند . البته در نظر داشته باشید که پس از گذراندن این دوره متقاضیان باید در آزمونی به نام  Ukcat   و یا  BMAT شرکت نمایند. که البته هر دانشگاهی خصوصیات خود را برای برگزاری آزمون دارد.
در نوشتار دیگر برخی از دانشگاه هایی که میتوان در آنها در رشته پزشکی تحصیل کرد آورده شده است برای مطالعه بیشتر میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید و در مورد دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان اطلاعات بیشتری به دست آورید.
معرفی دانشگاه های پزشکی انگلستان
لازم به ذکر است که متقاضیان خارجی که تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند بایستی در نظر داشته باشند که این کشور هر ساله تعداد محدودی از افراد، که خواستار تحصیل پزشکی در انگلستان میباشند را می پذیرد. در همین راستا انتقال دانشجوئی که در حال تحصیل رشته پزشکی در کشور دیگری می باشد برای تحصیل پزشکی به این کشور غیر ممکن است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.