مهاجرت پزشکان به نروژ جهت کار و ادامه تحصیل


نروژ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و جزو کشورهای اسکاندیناوی میباشد. بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به کشور نروژ میباشند. در این میان پزشکان و دندان پزشکان نیز علاقه بسیار زیادی به مهاجرت به نروژ را دارند.
همان طور که در مقالات قبلی گفته شده است، رشته پزشکی جزو رشته های خاصی میباشد که افرادی که در این رشته تحصیل میکنند و قصد دارند برای ادامه تحصیل و یا کار به کشور دیگری مهاجرت نمایند، میبایستی در کشور مقصد مدارک خود را معادل سازی نمایند.
اولین اقدام برای معادل سازی مدارک در هر کشوری که پزشکان به آن احتیاج دارند، تسلط به زبان کشور مقصد میباشد. در مورد نروژ نیز چنین است. پزشکانی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند میبایستی در ابتدا به زبان نروژی مسلط باشند تا بتوانند مدارک خود را معادل سازی نمایند.
پزشکانی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند و قصد ادامه تحصیل در نروژ را دارند و یا قصد دارند جذب بازار کار نروژ گردند، میبایستی در ابتدا در کلاسهای زبان نروژی که در کشور نروژ برگزار میشود شرکت نمایند.
هنگامی که شخص مسلط به زبان نروژی باشد میتواند در دوره های بیمارستانی که برای تایید مدارک پزشکی است شرکت نماید و پس از سپری کردن دوره های بیمارستانی که معمولا به مدت یک سال طول میکشد؛ مدارک پزشکان تایید میگردد و پزشکان میتوانند جذب بازار کار نروژ گردند و یا در رشته های تخصصی ادامه تحصیل دهند.
توجه به این موضوع مهم میباشد که به دلیل این که در ایران کلاسهای زبان نروژی به صورت کاملا محدود وجود دارد و یا اساتیدی که این زبان را تدریس مینمایند معمولا بسیار محدود میباشند، علاقه مندان نمیتوانند دوره های زبان نروژی را به راحتی در ایران طی نمایند. بنابراین باید پزشکان برای یادگیری زبان نروژ در کشور نروژ اقدام نمایند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت پزشکان و همچنین بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید و یا با کلیک کردن بر روی لینکهای زیر شرایط مهاجرت پزشکان به کشورهای مختلف را بررسی نمایید.
مهاجرت پزشکان به اتریش
مهاجرت پزشکان به دانمارک
مهاجرت پزشکان به کانادا
مهاجرت پزشکان به انگلستان

مهاجرت پزشکان به سوئد
مهاجرت پزشکان به آمریکا
مهاجرت پزشکان به استرالیا
مهاجرت پزشکان به آلمان