اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری


بسیاری از افردای که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند روش اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را انتخاب میکنند. همان طور که میدانید برای مهاجرت به انگلستان روشهای مختلفی وجود دارد مانند اخذ ویزای تحصیلی از انگلستان ، اخذ ویزای کاری از انگلستان و ..... اخذ ویزای سرمایه گذاری نیز یکی از این روشها میباشد. یکی از روشهای اخذ اقامت انگلستان نیز از طریق ویزای سرمایه گذاری در انگلستان میباشد.
کشور انگلستان از نظر اقتصادی جزو کشورهای با ثبات در قاره اروپا میباشد. و بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل ثبات خوب اقتصاد انگلستان، این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب میکنند. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری  به دو صورت میباشد که در دو حالت و در مبالغ متفاوت انجام میشود ، این دو حالت عبارتند از :
سرمایه گذاری 200 هزار پوندی
سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

در حالت اولی که سرمایه گذاری 200 هزار پوندی میباشد. در واقع نوعی کارآفرینی میباشد که شخص با یک مقدار هزینه اولیه و با یک سرمایه اولیه برای ایجاد یک بیزینس میباشد. سرمایه اولیه سرمایه گذاری 200 هزار پوندی بدین صورت می باشد که متقاضی می بایستی حداقل مبلغ دویست هزار پوند از سرمایه خود را به بریتانیا انتقال دهند که در این صورت نیازی به ارائه مدارک اشتغال ،دعوت به کارو پیشنهاد شغل ندارند و می باید پس از ثبت شرکت تجاری نسبت به انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی مطابق قوانین بریتانیا اقدام نمایند. در این حالت باید سرمایه گذار طرح بیزنسی خود را ارائه نماید .
در این نوع سرمایه گذاری شخص باید علاوه بر این که هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری را نشان دهد، میبایستی مدارک دال بر مسلط بودن زبان انگلیسی را نیز ارائه نماید. مدرکی که متقاضیان نیاز دارند نمره آیلس 5.5 میباشد.
این نکته نیز ذکر می گردد که مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای صاحبان تجارت امکان صدور ویزای همراه را برای افراد تحت تکفل شخص هموار می نماید. در این حالت به شخص و خانواده وی تقریبا ویزای سه ساله تعلق میگیرد که در سال اول به سرمایه گذار این فرصت داده میشود که طرح بیزینسی خود را راه اندازی نماید و در واقع یک سال فرصت برای راه اندازی کسب و کار در انگلستان به فرد داده میشود ، هنگامی که کسب و کار شخص راه اندازی شد شخص باید در دو ساله آینده برای بیزینس خود مالیات پرداخت میکند و در نهایت بعد از اتمام این دوره اگر بیزینس سود ده باشد ویزای فرد به مدت 2 سال دیگر تمدید شده و در نهایت بعد از 5 سال به فرد اقامت دائم داده میشود.
در روش دوم که سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان میباشد . شخص باید درصدی از این مبلغ را به انگلستان وارد نماید در این روش اقامت گرفتن در انگستان بسیار ساده میباشد ولی هزینه ای که به این صورت نیاز است سرمایه بسیار بالایی میباشد .
به اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند توصیه میشود که ابتدا از طریقی مانند روش تحصیلی وارد انگلستان شوند و سپس در انگلستان سرمایه گذاری نمایند .در این حالت متقاضیان نیاز به داشتن مدارک زبان انگلیسی ندارند.

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری:
الف)    انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار می باشد که پاسپورت آن امکان مسافرت به تمام کشورها را فراهم می نماید
ب)    انگلستان دارای نظام مالیاتی بسیار مناسب خصوصاً برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.
ج )طبق گزارش سازمان بانک جهانی انگلیس، انگلستان اولین کشور در اروپا و ششمین کشور در دنیا در زمینه راه اندازی تجارت  و کسب و کار می باشد چرا که سرمایه گذاری در بریتانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار سریعتر و آسان تر صورت می پذیرد می توان گفت امکان تأسیس یک کسب و کار در انگلستان در بازمانی 13 روزه امکان پذیر می باشد.
د) انگلستان یک محیط رقابتی بین المللی برای سرمایه گذارن خارجی محسوب می گردد ؛ انگلستان با مالیات 28 % دارای کم تری مالیات در بین کشورهای G7  میباشد ،حتی بیشترین مالیات شخصی در بریتانیا 40 درصد میباشد که بازهم با ین مقدار دارای کم ترین مقدار در بین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد.
و ) طبق گزارش بانک جهانی انگلیس ، انگلستان دومین رتبه را در استخدام کارگران در دنیا دارد بنابراین دارای انعطاف پذیر ترین بازار در اروپا می باشد.
ه)     انگلستان دارای کم ترین موانع برای کارآفرینان می باشد ، در واقع دومین کشور دنیا از جهت کمترین موانع برای کارآفرینان و دومین بازار منظم محصولات ، کشور انگلستان می باشد
ی)    کشور انگلستان دارای بالاترین کیفیت در تحقیقات و بالاترین رتبه در نوآوری می باشد

این مزایا و مزایای دیگر باعث شده است که بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری انگلستان اقدام نمایند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلستان و سرمایه گذاری در انگلستان میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.