15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

دانشگاه ليسبون پرتغال


ادامه تحصيل در پرتغال با اخذ پذيرش از دانشگاه هاي پرتغال هر ساله افراد بسياري را به کشور پرتغال ميفرستد، دانشگاه هاي بزرگ پرتغال هم چون دانشگاه ليسبون، دانشگاه پروتو و دانشگاه کويمبرا هر ساله تعدادي از دانشجويان خود را از بين متقاضيان خارجي جذب مي کنند. هزينه تحصيل

در پرتغال نسبت به برخي کشورهاي اروپايي پايين تر و مقرون به صرفه تر است، هزينه زندگي در پرتغال نيز مناسب است و کم هزينه بودن تحصيل و زندگي در پرتغال از دلايل جذابيت پرتغال براي دانشجويان خارجي است. در ادامه به معرفي دانشگاه ليسبون پرتغال ميپردازيم.


دانشگاه ليسبون پرتغال(Universidade Nova de Lisboa) در سال 1937 در پايتخت پرتغال تأسيس شد.  اين دانشگاه در رتبه بندي جهاني رتبه در جايگاه 201 -330 قرار گرفته است.  دانشگاه ليسبون در رشته جغرافيا در جايگاه 101 قرار کرفته. رشته جغرافيا برترين رشته دانشگاه ليسبون ميباشد. اين دانشگاه حدود 44 هزار دانشجو دارد که 78 درصد آن ها در مقطع کارشناسي و 22 درصد در مقطع فوق ليسانس و دکترا تحصيل ميکنند. تعداد دانشجويان بين المللي اين دانشگاه حدود 4 هزار نفر ميباشد که 68 درصد آن ها در مقطع کارشناسي و مابقي در مقاطع بالاتر تحصيل ميکنند.
هزينه تحصيل در دانشگاه ليسبون را ميتوان در حدود 2 هزار دلار در سال دانست که هزينه مقرون به صرفه و مناسبي براي دانشجويان بين المللي محسوب ميشود. اين دانشگاه 18 دانشکده دارد.
دانشگاه ليسبون به عنوان يک فضاي ممتاز علم و دانش و يکي از نهادهاي مهم آموزش عالي در اروپا و يکي از دانشگاه هاي پيشرو محسوب ميشود. هم چنين دانشگاه ليسبون، نقش مهمي در ايجاد دانش و نوآوري و در حمايت از اقتصاد و آموزش رهبران قرن 21 ايفا مي کند.


براي به دست آوردن اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در پرتغال، کار در پرتغال، سرمايه گذاري در پرتغال و ديگر راه هاي مهاجرت به پرتغال با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد