15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

دانشگاه پورتو پرتغال


ادامه تحصيل در پرتغال با هزينه بسيار پايين و در دانشگاههاي معتبر پرتغال هم چون دانشگاه ليسبون امکان پذير است. هزينه تحصيل و زندگي در پرتغال پايين وبراي دانشجويان خارجي در پرتغال مقرون به صرفه است.


معرفي دانشگاه پورتوي پرتغال
دانشگاه پورتو در خود شهر پورتو قرار گرفته است و در سال 1911 افتتاح شده است. دانشگاه پورتو يکي از معتبرترين نهادهاي آموزشي و پژوهشي در پرتغال محسوب ميشود. اين دانشگاه از نظر تعداد دانشجو بزرگترين دانشگاه پرتغال است و به عنوان يکي از صد دانشگاه برتر اروپا در 2011 شناخته شده است. تمامي مقاطع تحصيلي در اين دانشگاه ارائه ميشود و بيش از 69 مرکز تحقيقي و پژوهشي در اين دانشگاه وجود دارد. هر ساله حدود 2هزار داشنجويي بين المللي براي تحصيل وارد اين دانشگاه ميشود. اکنون حدود 3 هزار دانشجوي خارجي در اين دانشگاه تحصيل مي کنند. هم چنين حدود 2300 استاد در دانشگاه پورتو مشغول به تدريس هستند.


 اين دانشگاه داراي 15 دانشکده است، شامل:
1.    دانشكده معماري
2.    دانشكده دندانپزشكي
3.    دانشكده اقتصاد
4.    دانشكده مهندسي
5.    دانشكده هنر
6.    دانشكده حقوق
7.    دانشكده هنرهاي زيبا
8.    دانشكده پزشكي
9.    دانشكده تغذيه و علوم غذايي
10.    دانشكده داروسازي
11.    دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي
12.    دانشكده علوم
13.    دانشكده ورزش
14.    موسسه علوم زيست پزشكي
15.    مدرسه مديريت وتجارت

 

رنکينگ دانشگاه پورتو
رنکينگ دانشگاه پورتو در رشته هاي مهندسي 249 و در رشته هنر 312، در رشته هاي علوم زيستي و پزشکي رنکينگ اين دانشگاه حدود  279 و در رشته هاي علوم اجتماعي و مديريت رتبه 346 را در سطح جهاني دارد.

هزينه تحصيل در دانشگاه پورتوي پرتغال
هزينه تحصيل در دانشگاه پورتوي پرتغال حدود  2 هزار دلار در سال است که البته هزينه تحصيل در رشته هاي تحصيلي مختلف تا حدودي متفاوت مي باشد.


ساختمان هاي دانشگاه هاي شامل سه قطب ، سايت، يعني دانشکده ها، خوابگاه ها و امکانات ورزشي مي باشد. قطب اول در در مرکز شهر در محلي است که ساختمان اوليه دانشگاه در آن احداث شده است. قطب دوم در قسمت شمالي و قطب سوم در قسمت غربي شهر پورتو قرار دارد.


براي به دست آوردن اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در پرتغال، کار در پرتغال، سرمايه گذاري در پرتغال و ديگر راه هاي مهاجرت به پرتغال با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد