15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصيل فوق ليسانس در پرتغال


ادامه تحصيل در دانشگاه هاي کشور پرتغال شرايط مناسبي را از جهت تحصيل در يک کشور اروپايي زيبا و هزينه پايين و در داشنگاه هاي معتبر فراهم مي کند. هزينه تحصيل در پرتغال نسبت به برخي کشورهاي اروپايي بسيار پايين و مقرون به صرفه است، حتي هزينه زندگي نيز در پرتغال پايين بوده و ليسبون پايتخت پرتغال از ارزانترين پايتخت هاي اروپا محسوب مي شود، پرتغال چند دانشگاه معتبر و شناخته شده در سطح جهاني دارد، از جمله دانشگاه پورتو و دانشگاه ليسبون پرتغال که هر دو در رنکينگ دانشگاه هاي جهاني رتبه زير 300 دارند.
زبان تحصيل در پرتغال پرتغالي و يا انگليسي است، البته پرتغال گرچه زبان رسمي اين کشور است ولي اکثريت مردم در پرتغال به زبان انگليسي مسلط هستند.

شرایط تحصیل فوق لیسانس در پرتغال
تحصيل در مقطع فوق ليسانس در پرتعال 2 سال طول مي کشد، دانشجويان در اين مقطع بايد تعداد 90 ايل 120واحد درسي را بگذرانند. مي توان گفت تحصيل به زبان پرتغالي در اين مقطه ارزان تر است، کلاس هاي زبان پرتغالي در کلاس هاي آموزش پرتغالي در کالج هيا زبان پرتغال نيز برگزار ميشود، که به دو شکل فشردهو نيمه فشرده بوده  و شهريه آن ها در حدود 250 تا 400 يورو مي باشد. درصورتي که زبان تحصيلي فرد در اين مقطع انگليسي باشد، ارائه مدرک زبان آيلتس 6 و يا 5/6 و يا معادل آن در تافل الزامي است. البته دوره هاي زبان انگليسي نيز قبل از دانشگاه برگزار مي شود، اين دوره ها معمولاً  5 هفته به طول مي انجامد و حدود 1200 يورو هزينه دارند.
دانشجويان در دوره کارشناسي ارشد از حق 20 ساعت کار در هفته برخوردار هستن که ميانگين حقوق حاصل از آن 8 تا 10 يورو در ساعت است؛ به طوري کلي براي کار در پرتغال نيز دانستن زبان پرتغالي امري بسيار مهم است؛
هزينه زندگي دانشجويان در پرتغال حدود 600 يورو در ماه است که البته دانشجويان در هنگام ارائه مدارک براي اخذ ويزاي تحصيلي پرتغال بايد مدرکي نيز مبني بر پشتوانه مالي نشان دهند که برابر هزينه هاي يک سال زندگي در پرتغال باشد.


براي به دست آوردن اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در پرتغال، کار در پرتغال، سرمايه گذاري در پرتغال و ديگر راه هاي مهاجرت به پرتغال با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.