تحصیل پزشکی در نروژ


نروژ یکی از کشورهای قاره اروپا و جزوه کشورهای اسکاندیناوی میباشد . نروژ از کشورهای عضو پیمان شینگن میباشد. زبان رایج در این کشور نروژی و انگلیسی میباشد. تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان نروژی و انگلیسی امکان پذیر میباشد. ولی به طور معمول رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میگردد محدودتر میباشد. کشور نروژ در رده بندی جهانی از نظر رفاه اجماعی و امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در رده بندی 2017 کشور نروژ با سه پله ترقی نسبت به سال 2016 (در سال 2016 خوشحال ترین مردمان دانمارکی های بودند) در رده نخست ازنظر دارا بودن خوشحال ترین مردم میباشد. شاخصه هایی مانند شاخص های کلان اقتصادی و شاخص های توسعه انسانی در رده بندی کشورها تاثیر گذار هستند. دانشگاه های نروژ جزو دانشگاه های معتبر اروپا میباشد. از دانشگاههای نروژ میتوان به دانشگاه های برگن، دانشگاه اسلو، ... دانشگاه های نروژ از دانشگاه های بسیار پرطرفدار در بین دانشجویان میباشد، که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های نروژ اقدام مینمایند.
تحصیل در رشته پزشکی در نروژ و هم چنین رشته دندان پزشکی در نروژ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و امکانات بسیار پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان قرار میدهند. تحصیل در رشته پزشکی در نروژ یکی از طولانی ترین دوره های آموزشی در نروژ میباشد.
تحصیل در دوره پزشکی در نروژ دارای طول تحصیل طولانی میباشد و در حدود شش سال به طول می انجامد. دانشجویان در سالهای ابتدایی تحصیل دروسی مانند فیزیولوژی، آسیب شناسی و ... که بیشتر دروس تئوری هست را مطالعه میکنند و در انتهای دوران تحصیل و به مدت یک سال و نیم مشغول به کار عملی در بیمارستان ها میباشند که از نظر عملی تجربه لازم برای درمان بیماران را کسب کنند.
تحصیل در نروژ برای دانشجویان داخلی و بین المللی رایگان میباشد و تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در نروژ نیز برای دانشجویان رایگان میباشد.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در نروژ و تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در نروژ میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته واز مشاوره های آنان بهره مند شوید.