تحصیل پزشکی در سوئد


سوئد یکی از کشورهای قاره اروپا و جزوه کشورهای اسکاندیناوی میباشد . سوئد از کشورهای عضو پیمان شینگن میباشد. زبان رایج در این کشور سوئدی و انگلیسی میباشد. تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان سوئدی و انگلیسی امکان پذیر میباشد. ولی به طور معمول رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میگردد محدودتر میباشد. کشور سوئد در رده بندی جهانی از نظر رفاه اجماعی و امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. دانشگاه های سوئد جزو دانشگاه های معتبر اروپا میباشد. از دانشگاههای سوئد میتوان به دانشگاه های KTH، دانشگاه یوتوبوری، دانشگاه استکهلم و ... دانشگاه های سوئد از دانشگاه های بسیار پرطرفدار در بین دانشجویان میباشد، که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های سوئد اقدام مینمایند.
تحصیل در رشته پزشکی در سوئد و هم چنین رشته دندان پزشکی در سوئد از کیفیت بسیار بلالایی برخوردار است و امکانات بسیار پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان قرار میدهند. تحصیل در رشته پزشکی در سوئد یکی از طولانی ترین دوره های آموزشی در سوئد میباشد.
تحصیل در دوره پزشکی در سوئد دارای طول تحصیل طولانی میباشد و در حدود پنج سال و نیم به طول می انجامد. دانشجویان در انتهای دوران تحصیل و به مدت یک سال و نیم مشغول به کار عملی در بیمارستان ها میباشند که از نظر عملی تجربه لازم برای درمان بیماران را کسب کنند. از معروف ترین دانشگاه های پزشکی سوئد میتوان به دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لوند و دانشگاه گوتنبرگ اشاره کرد.
از برترین مراکز علمی و تحقیقاتی علوم پزشکی سوئد می توان به انستیتو کارولینسکا اشاره کرد که از معتبرترین مراکز تحقیقاتی سوئد می باشد و کتابخانه آن بزرگترین کتابخانه علوم پزشکی در اسکاندیناوی می باشد. انستیتو کارولینسکا بیش از 22 دپارتمان علوم پزشکی از جمله پزشکی و دندانپزشکی می باشد.
تحصیل در سوئد مستلزم هزینه میباشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد سالانه در حدود 180000 کرون سوئد می باشد.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در سوئد و تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته واز مشاوره های آنان بهره مند شوید.