معرفی دانشگاه آلوموک چک


دانشگاه های  چک بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در اروپا را دارند به خود جذب میکند. تدریس در رشته های مختلف و به زبان انگلیسی در دانشگاه های چک یکی از عواملی است که دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است.
در این نوشتار قصد داریم در مورد دانشگاه آلوموک چک که  یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چک میباشد، اطلاعاتی را ارائه نماییم.
چنانچه قصد تحصیل در چک را دارید میتوانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چک و همچنین دریافت ویزای تحصیلی از کشور چک امور خود را به وکلای موسسه بین المللی راد بسپارید.
دانشگاه آلوموک چک یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چک میباشد که در شهر موراویا قرار دارد. . شهر موراویا دارای 100،000 نفر جمعیت است و البته در حدود 25000 دانشجو نیز در این شهر ساکن میباشند. شهر موراویا از جمله شهرهایی است که بالاترین تراکم دانشجویان دانشگاه ها در مرکز اروپا را شامل می شود. شهر بسیار قدیمی و زیبا است و توسط امکانات ورزشی و طبیعت احاطه شده است.  در واقع دانشگاه آلوموک چک دومین دانشگاه قدیمی  در جمهوری چک است که  در سال 1573 به عنوان یک دانشگاه دولتی در الوموک تاسیس شدو توسط اجتماع کاتالوگ های رومی اداره می شد. همچنین در آن زمان مسند مقام اسقفی بود. در ابتدا تنها رشته الهیات تدریس می شد ، اما بعدها رشته  های دیگری مثل فلسفه، حقوق و طب به ان  اضافه شد. امروزه این دانشگاه یک دانشگاه عمومی است. دانشکده پزشکی و دندان پزشکی برنامه مطالعاتی را به زبان انگلیسی در پزشکی عمومی ظرف ۲۰ سال اخیر راه اندازی کرده است و برنامه دیگر آن دندان پزشکی است. دانشکده پزشکی در همان دانشگاه به عنوان بیمارستان دانشگاه واقع شده است، به این معنی که نیازی به هر گونه رفت و آمد نیست ،آموزش در یک مکان اتفاق می افتد و  بسیاری از کلینیک ها  از سالن سخنرانی فقط چند دقیقه پیاده روی است.  امروزه  این دانشگاه مثالی  از یک دانشگاه قدیمی در یک شهر کوچک است ، مانند دانشگاه ییل در نیوهون و دانشگاه توبینگن در توبینگن . از چهره های شاخصی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند میتوان به دانشمندانی چون آلبرت انشتین و گرگور مندل در این دانشگاه درس خوانده اند اشاره کرد.
برای مشاوره بیشتر د رمورد تحصیل در چک میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.