15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

بلو کارت چیست؟ و کدام کشورهای اروپایی شامل طرح بلوکارت میباشد؟


در اتحادیه اروپا کشورهای متعددی وجود دارد که در حدود 52 کشور مستقل و وابسته وجود دارد. سطح رفاهی این کشورها بسیار متفاوت میباشد.

و از مرفه ترین کشور دنیا از حیث رفاه اجتماعی که کشور دانمارک میباشد تا کشورهایی که هم از سطح رفاه اجتماعی پایین تر میباشد در اتحادیه اروپا میباشد. طبیعتا وقتی از مهاجرت به اروپا صحبت میشود، منظور کشورهای مرفه اروپایی میباشد که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشورها را دارند.
یکی از روشهای مهاجرت به کشورهای اروپایی و دریافت اقامت کشورهای اروپایی دریافت ویزای کاری از کشورهای اروپایی میباشد.
ویزای کاری کشورهای اروپایی در غالب طرح بلوکارت میباشد. طبق طرح بلوکارت 14 کشور اروپایی که شامل کشورهایی است که در ذیل قید شده است معاهده ای را منعقد کرده اند که نیروهای کاری متخصص را جذب بازار کار این کشورهای میکنند.
از مهمترین کشورهایی که در طرح بلوکارت شرکت کرده اند و معاهده بین آنها امضا شده است، کشورهای دانمارک، سوئد، نروژ، فرانسه، بلژیک، هلند، اتریش، آلمان، سوئیس، فنلاند و ... میباشد.
بر طبق طرح بلوکارت اتحادیه اروپا متقاضیانی که شرایط این طرح را داشته باشند، میتوانند ویزای یک ساله دریافت نمایند و وارد اتحادیه اروپا شده و در هر کدام از این 14 کشور اروپایی درخواستهای کاری را ارائه نمایند.
به طور خلاصه برخی از مزایای دریافت بلوکارت در اروپا شامل موارد زیر میباشد.
1-    وسعت کاریابی در 14 کشور اروپایی که تمامی کشورها از سطح رفاه بالایی برخورد دار میباشند و عموما همه کشورها جزو کشورهای صنعتی تلقی میشوند
2-    امکان به همراه داشتن خانواده ( همسر و فرزندان)
3-    امکان تحصیل رایگان فرزندان در هر کدام از کشورها
4-    امکان اقامت دائم اروپا، پس از سپری شدن چند سال
5-    امکان تحصیل همسر
6-    بیمه های رایگان برای شخص متفاضی و خانواده
حداقل شرایطی که برای بلوکارت اتحادیه اروپا اقدام میکند بدین صورت میباشد که سن افراد پایین تر از 40 سال و دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشند. البته شرایط دیگر نیز در دریافت و عدم دریافت بلوکارت بسیار موثر میباشد.
همان طور در این مطلب گفته شد مدت زمان ویزای صادر شده یک ساله میباشد و 6 ماه نیز تمدید میشود. بنابراین یک زمان 18 ماهه زمان بسیار مناسبی برای کاریابی در اتحادیه اروپا میباشد.
کشور ورودی در این طرح آلمان میباشد و متقاضیانی که برای دریافت بلوکارت و ویزای کاری اروپا اقدام مینمایند باید از کشور آلمان برای دریافت ویزا و بلوکارت اقدام نمایند.
برای مشاوره بیشتر در این مورد و بررسی پرونده خود و یا در مورد مهاجرت به کشورهای اروپایی و مهاجرت به کانادا و یا مهاجرت به استرالیا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.