اخذ پذيرش از دانشگاه هاي سنگاپور/شرايط گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي سنگاپور


امروزه بسياري از افراد کشورهاي اوروپايي، آمريکا، کانادا و استراليا را مقاصد بسيار مناسبي براي ادامه ي تحصيل در درجات مختلف ميدانند که اين موضوع به خودي خود قابل درک و پيشبيني است اما موضوعي که شايد بسياري از متقاضيان تحصيل در دانشگاه هايي با اعتبار جهاني از آن غافل ميمانند توجه به دانشگاه هاي برتر کشورهاي آسيايي به خصوص جنوب شرقي آسيا ست.

همواره به دانشجويان و علاقه مندان توصيه ميشود که به بررسي شرايط تحصيل در کشورهايي چون سنگاپور، مالزي و ... توجه ويژه اي داشته باشند چرا که نه تنها اشتراکات فرهنگي بسياري ميان ايران و اين کشورها وجود دارد بلکه سطح علمي دانشگاه هاي کشوري چون کشور سنگاپور در کلاس جهاني بوده و اين امر فرصت مناسبي را براي اخذ پذيرش و بورسيه از دانشگاه هاي سنگاپور ايجاد ميکند.
زبان انگليسي در کشور سنگاپور بسيار رايج بوده و تحصيل در دانشگاه هاي آن نيز به زبان انگليسي است. دانشجويان و علاقه مندان به تحصيل در شنگاپور در ابتدا ميبايست از طريق سايت دانشگاه مطلوب خود در سنگاپور اقدام به اخذ پذيرش از دانشگاه نمايند. به اين معني که با متقاعد کردن استاد راهنما پذيرش خود را در رشته ي مورد نظر خود از دانشگاه دريافت کنند. همچنين امکان دريافت بورسيه از دانشگاه هاي سنگاپور در طرحي با نام "سينگا" براي دانشجويان بين المللي که قبلا تجربه ي تحصيل در مقاطع ليسانس و فوق ليسانس در سنگاپور را نداشته اند امکانپدير است که در اين طرح نه تنها کليه ي مخارج تحصيل از طرف دانشگاه تامين ميگردد بلکه مبلغي نياز به صورت کمک هزينه به دانشجويان پرداخت ميگردد که کفاف زندگي دانشجويي در سنگاپور را خواهد داد.
طبيعاتا سطح معدل، دانشگاه محل تحصيل قبلي، مهارت هاي زبان انگليسي و داشتن مدارک آيلتس يا تافل از جمله مواردي است که ميتواند مسير دريافت پذيرش را هموار تر کند.
تحصيل در کشور سنگاپور خصوصا در مقاطع دکترا و بالاتر ميتواند فرصت مناسبي باشد. براي دريافت اطلاعات بيشتر در اين باره ميتوانيد با مشاورين مجرب ما در موسسه بين المللي راد تماس بگيريد و از مشاوره ي رايگان بهره ببريد.