اعزام دانشجو به چین و چگونگی گرفتن پذیرش دانشجویی از دانشگاه های چین


کشور پهناور و پرجمعيت چين يکي از کشورهايي ست که امروزه با تبديل شدن به دومين قدرت اقتصادي دنيا و سير صعودي پيشرفتي که در پيش گرفته است به يکي از مقاصد بسياري از دانشجويان بين المللي تبديل شده است.

البته دولت چين نيز به روش هاي گوناگون پذيراي دانشجويان از سراسر دنيا ميباشد. چرا که تحصيل در دانشگاه هاي چين مزاياي بسياري را به همراه دارد. کشوري با تنوع آب و هوايي فراوان، پيشينه ي تاريخي و باستاني بسيار قدرتمند و مدنيت و پيشرفتي شگرف در دنياي رو به جلوي امروز جهان. تحصيل در چين به معني تحصيل در دانشگاه هايي با اعتبار جهاتي و استاندارد هاي بين المللي است که دانشجويان را از سراسر دنيا به خود جذب ميکند تا در يک کشور پيشرفته به تحصيل بپردازند. امکان تحصيل به زبان انگليسي در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري در بسياري از رشته ها در اکثر دانشگاه هاي کشور چين وجود دارد و اين موضوع فرصت بسيار مناسبي را براي دانشجويان بين المللي فراهم ميسازد. البته طبيعتا دانش زبان انگليسي و ارائه مدرک زبان آيلتس از جمله ملزومات اقدام براي دريافت ويزاي تحصيلي چين است.
طول دوره ي تحصيل در مقطع کارشناسي در چين حدود 4سال با هزينه اي بين 3تا 4 هزار دلار به صورت ساليانه است و در مقطع کارشناسي ارشد طول دوره 2سال بوده و هزينه اي در حدود 4تا 5 هزار دلار درسال دارد و طول دوره ي دکترا نيز معمولا 3 سال است با هزينه ي 5هزار دلار در سال.
درحال حاضر بيش از سيصد هزار نفر دانشجوي بين المللي در چين درحال تحصيل هستند که اين مقدار همواره رو به افزايش است. البته دولت چين نيز با در نظر گرفتن بودجه هايي براي ايجاد بورسيه به اين امر کمک مضاعفي کرده است.
براي دريافت اطلاعات بيشتر در اين رابطه ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس گرفته و از مشاوره رايگان بهره ببريد.