اعزام دانشجو به هند/گرفتن پذیرش از دانشگاه های هند در رشته های مختلف


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشورهند و کسب تابعیت کشور هند را از طریق اخذ اقامت تحصیلی هند ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور هند را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور هند بوده اند که در مطلب زیر به اعزام دانشجو می پردازیم.
کشور هند در سال های اخیر شاهد حضور دانشجویان آسیایی و حتی اروپایی برای تحصیل بوده است. کشور هند به دلیل جمعیت بالای آن و نیرونی انسانی زیاد و اقتصاد روبه رشد و پیشرفت و افزایش تعداد دانشگاه های با سطح استانداردهای بین المللی، مقصد بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا جهت تحصیل بوده است. هم چنین ویژگی هایی چون پایین بودن قیمت خدمات و پایین بودن هزینه زندگی در مقایسه با برخی کشورهای دیگر از جمله جذابیت های تحصیل در هند می باشد. مدارک تحصیلی که از دانشگاه های هند اخذ می شود مورد تأیید وزارت علوم ایران می باشد و هرچند قابل مقایسه با مدارک دانشگاه های اروپایی و امریکا نمی باشد اما در اکثر نقاط دنیا مدارک دانشگاه های هند مورد تأیید می باشند. ورود و تحصیل در دانشگا های هند در هرکدام از مقاطع تحصیلی نیازی به مدرک زبان ندارد و امکان دریافت پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد. هم چنین تحصیل درهند از برخی کشورهای آسیایی هم چون مالزی و فیلیپین کم تر می باشد.
مزایای اعزام دانشجو به هند
۱- داشتن استانداردهای بالای آموزشی و اعتبار بالای دانشگاه‌های این کشور در دنیا
۲- شهریه‌های بسیار مناسب دانشگاهی
۳- هزینه‌های زندگی مناسب
۴- زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و دانشگاهی
۵- هزینه‌های مناسب کتاب و لوازم التحریر
۶- تنوع بسیار زیاد رشته‌ها، گرایش‌ها و مدارک تحصیلی در دانشگاه‌ها
۷- عدم نیاز به مدارک زبان و…. به عنوان شرط ورود
۸- اساتید دانشگاه بسیار خوب و مجرب
۹- مقاطع تحصیلی بسیار کوتاه مدت (لیسانس ۳ سال، فوق لیسانس ۲ سال و دکترا هم حدوداً ۳ سال).
۱۰- داشتن بیش از ۳۴۵ دانشگاه و بیش از ۱۸۰۰۰ کالج
دوره کارشناسی در هند 3 ساله می باشد و کلاس های این مقطع از روز شنبه تا دوشنبه به صورت تمام وقت برگزار می گردد. امکان تحصیلی به صورت فشرده تر (3 سال) و هزینه پایین تحصیل از ویژگی ها و مزیت های تحصیل در دوره کارشناسی در هند می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در دوره کارشناسی در هند بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی و ترجیحاً معدل بالای13 باشند. در ضمن امکان گدراندن دوره های زبان قبل از تحصیل دردانشگاه وجود دارد. پس تحصیل درهند علاقه مندان بسیاری دارد.
برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در کشور هند ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درهند ، هزینهای زندگی در کشور هند ، ویزای تحصیلی هند و... به مقالات مربوطه ای که در همین سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد مراجعه فرمایید ویا با ما برای مشاوره رایگان تماس حاصل نمایید.