اطلاعات کلی در مورد روسیه/پایتخت روسیه/واحد پول روسیه/همه چیز در مورد روسیه


سالیانه افراد بسیاری برای تحصیل در روسیه از طریق اخذ ویزای تحصیلی روسیه به این کشور مهاجرت می نمایند. بیشتر دانشجویان خارجی روسیه در شهرهای بزرگ آن نظیر مسکو و سن پترزبورگ به تحصیل می پردازند.
کشور روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اروپا واسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی واقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، ودریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.
روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. پهناوری روسیه کمتر از دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا و بیشتر از یک دوم مساحت قاره آفریقا است. این کشور در عرضهای بالای جغرافیایی واقع شده‌است و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش است. به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور (به ویژه سرزمین بزرگ سیبری) خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این مناطق امکان پذیر نمیباشد. پایتخت روسیه شهر مسکو است که در باختر و بخش اروپایی کشور است و بزرگترین شهر اروپا است. واحد پول روسیه روبل است.
زبان رسمی روسیه، زبان روسی است؛ ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسیه کشوری فدرال باتقسیمات کشوری پیچیده‌ایست و شامل ۸۳ واحد فدرال از جمله ۲۱جمهوری خودگردان می‌شود. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند.
ازشهرهای مهم: سن پترزبورگ (لنين گراد سابق), نووُسيبيرسك, يكاترين بورگ (سوردلوفسك سابق), چليابينسك, اُمسك, كازان, اوفا, روستوف, وولگوگراد, كراسنوبارسك, ساراتوف, ورونژ, ولاديووستوك را میتوان نام برد.
ميزان با سوادي :‌ نزديك به 100% (تخمين 1992). سنين تحصيل اجباري : 7 تا 15 سال . تعداد دانشگاه : 42 دانشگاه ، 32 پلي تكنيك همطراز با دانشگاه (به علاوه‌ي بيش از 100 مؤسسه‌ي ديگر كه دوره هاي هم سطح دانشگاه ارائه مي دهند).
کشور روسیه عضویت در: ‌سازمان ملل متحد ، جامعه‌ي كشورهاي مستقل مشترك المنافع ، كنفرانس امنيت و همكاري در اروپا را دارد.
دانشگاه های روسیه رتبه و اعتبار بالایی در جهان دارند و امکانات رفاهی و آموزشی مناسبی نظیر خوابگاه و تجهیزات آزمایشگاهی و کتابخانه را برای دانشجویان خود به نحو عالی فراهم می کنند.
سیستم آموزش عالی روسیه بیشتر از 200 رشته تخصصی در زمینه های علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم مهندسی و اقتصاد ارائه میدهد.
هزینه دانشگاه های روسیه هم بسیار مناسب می باشد. و معمولاً 80% از هزینه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه در دانشگاه های دولتی آن توسط یارانه دولت پرداخت می شود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راه های مهاجرت به روسیه نظیر ویزای دانشجویی روسیه، ویزای توریستی روسیه، ویزای سرمایه گذاری روسیه می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.