15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

شرایط تحصیل در مالزی


تحصیل در مالزی معمولاً  به دلیل شرایط تحصیلی مناسب و هزینه تحصیل پایین در دانشگاه های مالزی مورد توجه ایرانیان برای تحصیل در خارج از کشور قرار میگیرد. هم چنین اقامت خانه دوم مالزی، سرمایه گذاری در مالزی و تحصیل در کالج های زبان مالزی از دیگر راه های مهاجرت به مالزی میباشد.  مالزی دانشگاه های معتبری دارد و بیش از 50 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مالزی مشغول به تحصیل هستند.  پیشرفت های این کشور در عرصه های علمی و تحقیقاتی و شرایط ارزان زندگی در مالزی از مزایای تحصیل در مالزی است.


تحصیل در دوره کارشناسی در مالزی سه تا چهار سال است و با گذراندن 150 تا 180 واحد درسی اتمام میشود. البته تعداد واحد ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است.  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در مالزی 2 سال است که به سه صورت: 1) by course که همراه با گذراندن 30 تا 33 واحد درسی و یک پژوهش علمی که 3 تا 6 واحد و بدون دفاع از آن است،2) By research % course که شامل گذراندن 36 واحد که بین 18 تا 24 واحد آن یک پژوهش است و 3)By research   که کلاسی در آن وجود ندارد و تمام 36 واحد ارائه ی پایان نامه پژوهشی است.  داشتن معدل بالا برای ورود به دوره دکتری در مالزی الزامی است، دانشجو در این دوره 90 واحد شامل پایان نامه و پژوهش را میگذراند.


هزینه های تحصیل در مالزی
هزینه تحصیل در مالزی در رشته های مختلف و دانشگاه های مختلف، متفاوت است اما هزینه کلی تحصیل در مالزی را میتوان بین 7 تا 14 هزار دلار در سال در نظر گرفت .


دیگر هزینه های تحصیلی در مالزی
دوره های زبان مالزی: 800 دلار در ماه
مقطع کارشناسی: 12 هزار دلار در سال
مقطع کارشناسی ارشد: 7 هزار دلار در سال
دکتری: 7 هزار دلار در سال
هزینه بیمه دانشجویی: 50 دلار در سال
هزینه خوابگاه و اسکان دانشجویی: بین 150 تا 250 دلار


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های مالزی، دوره های زبان مالزی، سرمایه گذاری در مالزی و و دیگر راه های مهاجرت به مالزی با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید