جاذبه های گردشگری مالزی


گردشگری و دیدن از مناطق گردشگری و توریستی مالزی و سفر به مالزی سالانه گردشگران زیادی را جذب میکند، هم چنین تحصیل در دانشگاه های مالزی و یا یادگیری زبان در کالج های زبان مالزی از راه های دیگری است که برای مهاجرت به مالزی وجود دارد؛ هم چنین اخذ اقامت مالزی با ویزای خانه دوم مالزی نیز راهی مناسب برای مهاجرت به مالزی میباشد. هزینه تحصیل و زندگی در مالزی پایین است واین شاید یکی از دلایل عمده مهاجرت به مالزی باشد. مالزی با جاذبه های گردشگری و توریستی فراوان و آب و هوای مطبوع مقصد بسیاری از سفرهای توریستی میباشد.


جاذبه های گردشگری مالزی


آکواریوم کوالالامپور
این اکواریوم بسیا بزرگ میزبان 5000 گونه مختلف آبزیان حاره ای است. این مجموعه شامل یک تونل شیشه ای 90متری، نمایشگاه های مختلف پوشش های گیاهی و جانوری، آبزیان و گیاهان دریایی و... است.


برج های دوقلوی پتروناس
این برج نماد شهر کوالالامپور، دفتر مرکزی شرکت ملی نفت و گاز پتروناس و تا همین اواخر بلند ترین برج جهان بود. سزار پلی، معمار آرژانتینی این برج ها را با الهام و بهره گیری از تلفیق نمادهای جشن های سنتی و هنر اسلامی خلق کرده است.


موزه ملی مالزی
این موزه در بنایی به سب خانه های سرواق دهه 1960 میلادی قرار دارد. این موزه مجمموعه ای از تاریخ، اقتصاد، هنرها، صنایع و فرهنگ مالزی را به نمایش گذاشته است.


برج KL
این برج از برجسته ترین بناهای مالزی یک برج مخابراتی است و در بالای منطقه بوکیت ناناس قرار دارد و با 421متر چهارمین برج مرتفع دنیا میباشد.


بوکینگ بینتانگ
این خیابان اصلی ترین خیابان توریستی کوالالامپور است که اکثر رستوران هاو مراکز خرید در این خیابان قرار دارد.  منطقه اطراف این خیابان و خیابان اسماعیل جایی است که گردشگران با هر توان مالی همانند بسیاری از مردم محلی مدتی را برای قدم زدن در آن صرف میکنند.


بازار مرکزی
این بازار حدود 50 سال پیش میدان تره بار شهر کوالالامپور بوده و اکنون بنایی کلاسیک با سبکی خاص جلوه گر است و محل عرضه صنایع دستی و کارهای هنری است.  


غار میمون ها
باتوکیو و یا غاز میمون های یکی از مراکز توریستی مالزی است و از امکن مقدس هندوها نیز هست. این غار در سال 1881 توسط یک کاوشگر امریکایی کشف شد.


شهر آبی سان وی لاگون
این مجموعه به پارک آبی معروف میباشد و در سال 1993 تأسیس شده است. این مجموعه در چند سال گذشته رتبه اول جذب گردشگر در مالزی به را به خود اختصاص داده است.  این مجموعه از سه قسمت مجزا تشکیل شده است و در مجاورت فرشگاهی بزرگ و مدرن قرار دارد.


ارتفاعات کامرون
گسترده ترین ایستگاه تپه ای مالزی است و اولین بار توسط بریتانیایی ها در 1920 توسعه یافت. گردشگران از جنگل ها و آبشارها و دیگر نقاط دیدنی این ارتفاعات دیدن میکنند.


جرج تاون
این منطقه در شمال شرق پنانگ واقع شده است و به احترم پادشاه بریتانیا این نام برای آن انتخاب شده است. جرج تاون معماری بی نظیری در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است.


تامان نگارا
تامان نگارا در زبان مالایی به معنی پارک ملی است و یکی از قدیمی ترین جنگل های گرمسیری است و دارای درختانی عظیم و کهنسال است . چند مسیر گردشگری به داخل جنگل وجود دارد و گردشگران بدون راهنما به داخل جنگل میروند.


از دیگر مناطق توریستی مالزی میتوان به پولااو تیومان، مونت کینابالو، لنکاوی، جزایر پرهنتیان و... اشاره نمود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های مالزی، دوره های زبان مالزی، سرمایه گذاری در مالزی و و دیگر راه های مهاجرت به مالزی با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید