مهاجرت پزشکان و دندان پزشکان به آمریکا


آمریکا از کشورهایی میباشد که افراد بسیاری علاقه مند به مهاجرت به این کشور میباشند. بسیاری از پزشکان و دندان پزشکان نیز برای مهاجرت کشور آمریکا را انتخاب میکنند. معمولا پزشکان برای ادامه تحصیل و یا برای وارد شدن به بازار کار به کشور آمریکا مهاجرت میکنند. که در این صورت باید با ویزای تحصیلی وارد آمریکا شوند.
همان طور که در مقالاتی در هیمن سایت قبلا گفته شده است، مدارک پزشکانی که در خارج از آمریکا تحصیل کرده اند باید توسط سازمانهایی تایید شود. برای تایید مدارک پزشکان در آمریکا میبایستی متقاضیان در آزمونهایی شرکت  نمایند و همینطور دوره های آموزشی را در بیمارستانها و مراکز درمانی آمریکا طی نمایند تا بتوانند وارد بازار کار آمریکا شوند و یا در دوره های تخصصی در دانشگاه های آمریکا پذیرش خود را دریافت نمایند.
سازمانی که باید مدارک پزشکان در آمریکا را تایید نماید سازمان ECFMG (یا Educational Commission for Foreign Medical Graduates) میباشد. که متقاضیان پس از تایید مدارک تحصیلی خود باید در آزمونهای USMLE  (United States Medical Licensing Examination) ثبت نام کنند. در واقع تایید مدارک در سازمان ECFMG  راه ثبت نام در آزمون USMLE  میباشد.
بعد از ثبت نام در آزمون USMLE  متقاضیان باید برای گذراندن امتحانات USMLE آماده شوند. آزمون USMLE در سه مرحله برگزار میشود، که شامل آزمونهای تئوری و عملی میباشد.
بعد از طی کردن آزمونها و همچنین گذراندن دوره های آموزشی توسط متقاضیان در بیمارستانها و مراکز درمانی آمریکا متقاضیان میتوانند به عنوان پزشک وارد بازار کار آمریکا شوند و همچنین میتوانند در دوره های تخصصی در دانشگاههای آمریکا پذیرش خود را دریافت نمایند.
برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید بر روی مطالب زیر کلیک بفرمایید تا اطلاعات بیشتری به دست آورید .
آزمون USMLE  آمریکا برای پزشکان
ادامه تحصیل پزشکان در آمریکا و اخذ ویزای کاری برای پزشکان در آمریکا
برای مشاوره  در مورد مهاجرت به آمریکا و همچنین ویزای کاری پزشکان در آمریکا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.