آزمون  USMLE پزشکان برای آمریکا

 

در این نوشتار قصد داریم در مورد آزمون USMLE ( Educational Comission for Foreign Medical Graduates) توضیحاتی ارائه دهیم . این آزمون برای پزشکانی که در خارج از آمریکا تحصیل کرده اند و قصد مهاجرت به آمریکا جهت کار و یا ادامه تحصیل دارند طراحی شده است ، در واقع میتوان این گونه گفت که ازمون USMLE  آزمونی جهت معادل سازی مدارک پزشکان برای کشور آمریکا میباشد.
برای ثبت نام در آزمون USMLE  ابتدا باید متقاضیان مدارک و سوابق تحصیلی  خود را به تایید سازمان Educational Comission for Foreign Medical Graduates (ECFMG) برسانند و در واقع این مرحله ثبت نام جهت آزمون USMLE میباشد. هنگامی که ثبت نام در سایت انجام شد، فرمی برای متقاضیان صادر میشود که باید پرینت فرم را متقاضیان به تایید دانشگاه محل تحصیل خود برسانند. این مرحله در واقع تایید مدارک تحصیلی متقاضیان میباشد.
امتحانات USMLE دارای چندین مرحله میباشد. که در مراحل زیر برگزار میشود:
•    USMLE STEP 1
•    USMLE STEP 2
o    STEP 2 CK
o    STEP 2 CS
•    USMLE STEP 3
مراحل امتحان سه قسمت است که البته مرحله دوم خود دارای دو بخش میباشد.
در مرحله دوم آزمونUSMLE  به صورت  بالینی است و STEP 2 CK یا Clinical Knowledge  تقزیباً مثل پره انترنی یا امتحان رزیدنتی در ایران میباشد. در این مرحله متقاضیان برای قبولی باید نمره بالای 90 از 100 امتیاز را کسب نمایند.
امتحانات STEP 1 و STEP 2 CK به صورت کامپیوتری برگزار میشوند و هر کدام تقریباً ۸ ساعت زمان امتحان میباشد، این ۸ ساعت شامل ۷تا ساعت آزمون و 6 بار و هر بار ۱۰ دقیقه استراحت میباشد که جمعاً  ۸ ساعت میباشد.
ازمون مرحله دوم به صورت آزمونهای بالینی میباشد وشاید از مراحل مشکل آزمون بتوان از آن یاد کرد. این مرحله که به آن مرحله CS  یا Clinical Skills گویند، بدین صورت است که ، بازیگرانی که نقش بیمار را ایفا میکنند نزد پزشک آمده و پزشک علاوه بر تسلط علمی، باید به زبان انگلیسی هم خیلی خوب مسلط باشد تا بتواند بیمار را معاینه نماید.
مرحله سوم آزمون USMLE  برای افرادی که قصد ورود به دوره های رزیدنتی را دارند مورد نیاز نمیاشد ولی برای افرادی که قصد دارند در آمریکا وارد بازار کار شده و طبابت نمایند ، لازم و ضروری میباشد. آزمون مرحله سوم در واقع مدیریت یک بیمار در محیط بیمارستانی و سیستم درمانی آمریکا میباشد. و در واقع مدیریت یک بیمار در بخشهای مختلف درمانی است.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت پزشکان و دندان پزشکان به آمریکا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.