معرفی دانشگاه آرهوس دانمارک

در این نوشتار قصد داریم یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های دانمارک را معرفی نماییم. دانشگاه آرهوس در واقع دومین دانشگاه دانمارک و قدیمی ترین دانشگاه از نظر بخش تحقیقاتی میباشد. دانشگاه آرهوس دانمارک در سال 1928 میلادی تاسیس شده است و شامل پنج دانشکده میباشد. پنج دانشکده آرهوس عبارتند از دانشگاه هنر ، علوم طبیعی ، علوم فنی ، بهداشت و تجارت و علوم اجتماعی است و در مجموع بیست و هفت بخش دارد. این مرکز بیش از سی مرکز تحقیقاتی معتبر بین المللی وجود دارد ، از جمله پانزده مرکز تعالی که توسط بنیاد تحقیقات ملی دانمارک تأمین می شوند.

در سال 2020 میلادی دانشگاه ارهوس در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دانشکده تجارت دانشگاه آرهوس ، به نام Aarhus BSS ، دارای اعتبار نامه EFMD (بنیاد اروپایی برای توسعه مدیریت) و اعتبار نامه  Equis (مربوط به انجمن دانشکده های بازرگانی پیشرفته ( را دارد. این امر باعث می شود که دانشکده بازرگانی دانشگاه آرهوس یکی از معدود مدارس در جهان باشد که به اصطلاح اعتبار سنجی تاج Triple را برگزار می کند. همجنین جالب است بداینم که موسسه  Times Higher Education دانشگاه آرهوس را در میان 10 دانشگاه زیبا در اروپا قرار می دهد.

 

دانش آموختگان دانشگاه آرهوس دانمارک

از فارغ التحصیلان ا دانشگاه آرهوس می توان به Bjarne Stroustrup ، مخترع زبان برنامه نویسی C ++ ، ملکه مارگریت دوم دانمارک ، ولیعهد فردریک دانمارک ، و Anders Fogh Rasmussen ، نخست وزیر سابق دانمارک و دبیرکل ناتو اشاره کرد.

همچنین جنس کریستین اسکو برنده جایزه نوبل (شیمی ، 1997)] کار آزمایشگاهی خود را در پروژه ای موسوم به  Na / K-ATPase در دانشگاه ارهوس انجام داد و تا زمان بازنشستگی در دانشگاه شاغل بود. دو برنده دیگر جایزه نوبل: Trygve Haavelmo برنده نوبل اقتصاد ، 1989] و Dale T. Mortensen  برنده نوبل اقتصاد ، 2010وابسته به دانشگاه آرهوس بودند.

 

دانشکده های دانشگاه آرهوس

در سال 1928 ، دانشگاه آرهوس دوره هایی را در زمینه زبان و فلسفه ارائه داد ، اما دانشجویان نتوانستند تحصیلات خود را بدون مراجعه به دانشگاه کپنهاگ برای امتحانات نهایی خود به پایان برسانند. پس از مذاکرات بین دانشکده های ارهوس و کپنهاگ ، پادشاه در 8 مه 1935 اعلام کرد که امتحانات نهایی دانشگاه می تواند در دانشکده فلسفه کپنهاگ و همچنین دانشکده علوم انسانی در آرهوس برگزار شود. این اولین امتحانات نهایی بود که دانشگاه آرهوس مجاز به برگزاری بود ، اما در 24 ژوئیه 1936 پادشاه به دانشکده علوم انسانی این حق را داد که امتحانات خود را برای مدرک کارشناسی ارشد و در سال 1940 برای دکترا برگزار کند.

دانشگاه آرهوس از سال 1933 دوره هایی را در رشته های پزشکی پایه ارائه داده بود و در 10 اکتبر 1935 دانشکده پزشکی به طور رسمی تاسیس شد. تأسیس دانشکده پزشکی در آرهوس با مخالفت دانشکده پزشکی در دانشگاه کپنهاگ روبرو شد. این اساتید فکر می کردند که تا زمان رفع نقص دانشکده قدیمی ، دولت نباید دانشکده جدیدی تأسیس کند. در پایان ، اساتید موافقت کردند که توصیه ای را برای دانشکده جدید امضا کنند به شرطی که پیشرفت در دانشکده قبلی به تأخیر نیفتد. تا سال 1953 ، دانشكده پزشكي كاملاً ساخته شده بود كه شامل سخنراني ها ، كرسي هاي استادي ، امتحانات پاياني ، امكانات تحقيقاتي و بيمارستان هاي ارهوس براي برآورده ساختن خواسته هاي آموزش باليني بود. در سال 1992 ، دانشکده پزشکی با دانشکده دندانپزشکی ادغام شد و نام خود را به دانشکده علوم بهداشت تغییر داد.

دانشگاه آرهوس دانشکده اقتصاد و حقوق خود را در سال 1936 تأسیس کرد ، اما هنگامی که دوره های علوم سیاسی و روانشناسی (به ترتیب 1959 و 1968) ارائه می داد ، دانشکده نام خود را به دانشکده علوم اجتماعی تغییر داد. بودجه این دانشکده صرفاً از طریق کمکهای خصوصی تأمین می شد و هنگامی که دانشگاه نشان داد که توانایی مالی لازم را دارد ، وزیر آموزش و پرورش به کمیته مالی توصیه کرد که تأسیس دانشکده را در 27 ژانویه 1936 تصویب کند و با اعلام پادشاه در 5 نوامبر 1937 ، دانشکده می توانست امتحانات اقتصاد و حقوق را برگزار نماید.

دوره های الهیات از سال 1932 در دانشکده علوم انسانی دانشگاه آرهوس ارائه شده بود ، اما در سال 1942 دانشکده الهیات به طور رسمی تأسیس شد.] پیش از این در 22 ژوئن 1928 ، کشیش بالسلف از ارهوس پیشنهاد داده بود که دوره های اساسی الهیات را تدریس کند. اگرچه این پیشنهاد با استقبال مدیریت روبرو شد ، دانشكده الهیات كپنهاگ اظهار داشت كه 3 معلم تمام وقت از عهد جدید ، عهد عتیق و تاریخ كلیسایی و همچنین آموزش به زبانهای لاتین ، یونانی و عبری توسط دانشکده علوم انسانی باید انجام پذیرد. در این زمان ، مدیران دانشگاه آرهوس توانایی مالی برای پاسخگویی به این معیارها را نداشتند ، بنابراین پرونده در آن زمان مختومه شد. در آوریل 1931 ، پرونده مجدداً آغاز شد ، این بار توسط اسقف اسکات هافمایر که پیشنهاد آموزش رایگان در موضوعات مورد نیاز را داد. مدیریت از دانشکده کپنهاگ استعلام نمود که آیا این کار قابل قبول است ، اما از آنجا که تدریس رایگان بود ، اعضای هیئت علمی آن را تدریس خصوصی می دانستند و نه تدریس واقعی و آنها چنین روشی را تأیید یا رد نمی کردند ، هرچند که آن را به عنوان آموزش واقعی دانشگاه نمی دیدند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند كه تصویب آموزش را نادیده بگیرند و به هر حال آن را تحت نظارت اسكات هافمایر شروع كنند. در 5 سپتامبر 1932 کشیش آسموند اولین سخنرانی در الهیات را برگزار کرد. این آموزش خصوصی در الهیات ادامه داشت تا اینکه دانشگاه توانست استادان خود را در سال 1938 استخدام کند و در سال 1942 دانشگاه آرهوس رسما توانست  دانشکده الهیات را تأسیس نماید.

 

پردیسهای دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس به غیر از پردیس اصلی خود، دارای چندین پردیس و گروه کوچکتر در سراسر اورهوس است. اصلی ترین پردیس ها  شامل محوطه (BSS ) دانشکده تجارت و علوم اجتماعی دانشگاه آرهوس میباشد، همچنین میتوان به پردیس جدید نوبلپارکن اشاره کرد که مابین سالهای 1997-2004 میلادی با آجر قرمز ساخته شده است .

در شهر هرنینگ ، یک محوطه دانشگاه کوچک نیز وجود دارد که در آن تعدادی از برنامه های تجاری ، مهندسی و فناوری دانشگاه تدریس می شود ، به نام گروه توسعه تجارت و فناوری.

 

مدیریت و ساختار سازمانی دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس توسط هیئت رئیسه دانشگاه که دارای 11 عضو است اداره می شود: شش عضو خارج از دانشگاه شوند ، دو عضو توسط کادر علمی منصوب می شوند ، یک عضو توسط کادر فنی / اداری و دو عضو توسط دانشجویان منصوب می شوند. رئیس دانشگاه توسط هیئت رئیسه دانشگاه منصوب می شود. رئیس به نوبه خود روسا را ​​منصوب می کند و رئیسان نیز رئیس ادارات را تعیین می کنند.

 

مناطق اصلی دانشگاهی

از 1 ژانویه 2020 ، این دانشگاه در پنج حوزه اصلی دانشگاهی سازماندهی شده است:

علوم فنی از سال 2011 در رشته های علوم محیطی ، علوم کشاورزی و مهندسی به دانشکده علوم و فناوری ادغام شدند.

گروه های علوم طبیعی ، که تا سال 2011 بخشی از دانشکده علوم بودند ، بین سالهای 2011 و 2020 علوم و فناوری.

هنرها - از دانشکده علوم انسانی سابق و دانشکده الهیات سابق تشکیل شده است.

Aarhus BSS - متشکل از دانشکده علوم اجتماعی سابق و دانشکده تجارت ارهوس است.

بهداشت - متشکل از دانشکده علوم بهداشت سابق است.

مرکز بین المللی

مرکز بین المللی مشارکت های بین المللی را حفظ می کند و خدمات گسترده ای را برای دانشجویان تبادل ، دانشجویان بین المللی کامل ، دکترا و دانش پژوهان بازدید کننده ترکیبی می کند. مرکز بین المللی اغلب اولین ایستگاه برای دانشجویان خارجی در دانشگاه آرهوس است ، زیرا این مرکز در مورد یافتن مسکن و زندگی در دانمارک مشاوره ارائه می دهد.

 

دانشگاه تابستانی AU

با شروع از سال 2011 ، کلیه دوره های تابستانی و مدارس تابستانی ارائه شده توسط دانشگاه ارهوس برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دور هم جمع می شوند و گسترش می یابند تا تنوع بیشتری را در چارچوبی جدید ارائه دهند: دانشگاه تابستانی AU. در تابستان 2011 بیش از 80 دوره در زمینه های علوم انسانی ، الهیات ، علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، علوم طبیعی ، علوم کشاورزی ، تجارت و علوم تربیتی ارائه شده است. دوره های تابستانی برای دانشجویان دانمارکی و بین المللی آزاد است.

از ابتدای اکتبر سال 2014 تا کنون ، بیش از 42000 دانشجو در دانشگاه آرهوس ثبت نام کردند. زمان درج مقاله (فوریه سال 2021 میلادی می باشد) هر ساله بیش از 1000 دانشجوی در قالب برنامه مبادله بین المللی برای تحصیل در یک یا دو ترم به دانشگاه آرهوس می آیند. در سال 2009 نزدیک به 3000 دانشجوی بین المللی در دوره های کامل تحصیلات دانشگاهی ثبت نام کردند. دانشگاه آرهوس یک دانشگاه بین المللی است که تعداد زیادی دانشجو در مقطع فوق لیسانس دارند: بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ثبت نام می کنند. در سال 2011 ، 59 مورد از 113 دوره کارشناسی ارشد دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس شده است. رشد استعدادهای درخشان محققان جوان به عنوان یکی از فعالیتهای اصلی دانشگاه شناخته شده است. این بدان معناست که دانشجویان با صلاحیت بالا این امکان را دارند که دوره دکترا را قبل از اتمام دوره کارشناسی ارشد شروع کنند. دوره های دکترا این دانشگاه به دانشجویان با استعداد این امکان را می دهد که بلافاصله پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد  یا در سال اول دوره کارشناسی ارشد ، در یک برنامه ترکیبی کارشناسی ارشد / دکترا ثبت نام کنند. از سال 2006 تعداد دانشجویان دکترا از حدود 1000 به حدود 1700 نفر در سال 2010 رسیده است.

دانشجویان بسیاری مایل هستند که در دانشگاه آرهوس تحصیل نمایند. برای پذیرش از دانشگاه آرهوس طبیعتا به مدارکی نیاز هست که در مقاله جداگانه ای در مورد چگونگی ثبت نام و زمان و مدارک مورد نیاز توضیحاتی ارائه شده است که میتوانید در لینک زیر مطالعه بفرمایید.

چگونگی دریافت پذیرش از دانشگاه آرهوس دانمارک

در صورتیکه نیاز به مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در دانشگاه های دانمارک دارید میتوانید با مشاورین موسسه یزدان راد بین الملل تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.

 

معرفی شهر آرهوس کشور دانمارک

شهر آرهوس با املا انگلیسی Aarhus یکی از شهرهای کشور دانمارک میباشد. کشور دانمارک یکی از کشورهای قاره اروپا میباشد، که در قسمت اروپای شمالی قرار دارد. این کشور جزو کشورهای اسکاندیناوی میباشد. شهر آرهوس یکی از شهرهای مهم و بزرگ دانمارک میباشد.  در واقع میتوان گفت که در سال 2020 میلادی شهر آرهوس به عنوان دومین شهر بزرگ دانمارک معرفی گردید. همچنین میتوان گفت که شهر آرهوس در بخش یولند دانمارک قرارگرفته است و بزرگترین هر منطقه یولند میباشد. جمعیت تقریبی شهر آرهوس 975000 نفر میباشد که در منطقه شهری و حومه شهر آرهوس زندگی میکنند. مساحت شهر آرهوس حدودا 90 کیلومتر مربع میباشد.

مهاجرت کاری داروسازان به نروژ

رشته داروسازی معمولا یکی از رشته های پرطرفدار در بسیاری از کشورهای جهان از نظر کاری محسوب میشود.
این رشته در ایران در مقطع دکتری حرفه ای در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ارائه میگردد.
افرادی که فارغ التحصیل رشته داروسازی در ایران میباشند معمولا بعد از گذراندن دوره اجباری طرح وارد بازار کار میشوند که میتوانند در بخشهای خصوصی و یا دولتی مشغول به کار گردند.
لازم به ذکر است که رشته داروسازی در دانشگاه های ایران دوره 6 ساله آموزشی را دارد و بعد از پایان تحصیلات به شخص مدرک دکتری حرفه ا ی داده خواهد شد.
افرادی که بعد از فارغ التحصیلی بخواهند مهاجرت نمایند، ابتدا باید کشور مورد نظر و هدف از مهاجرت خود را تعیین نمایند. به عنوان مثال داروسازانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را داشته باشند میبایستی از دانشگاه کشور مد نظر خود پذیرش دانشگاهی دریافت نمایند. در مورد تحصیل در این رشته در کشورهای دیگر در مقالاتی توضیحاتی مفصل ارائه شده است که میتوانید با مراجعه به این مقالات در همین سایت اطلاعات مورد نظر را به دست آورید و یا برای مشاوره بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.
در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت کاری داروسازان به نروژ اطلاعاتی را ارائه نماییم.
همان طور که قبلا در مقالات دیگر توضیح داده شده است رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همینطور رشته داروسازی در هر کشوری نیاز به معادل سازی مدارک دارد. منظور از معادل سازی مدارک این است، که اگر شخصی در کشوری تحصیل کرده باشد و قصد داشته باشد که در کشوری دیگر وارد بازار کار گردد، ابتدا باید در کشور مورد نظر مدارک خود را به تایید سازمانهای مربوطه برساند. جهت معادل سازی مدارک نیز متقاضیان میبایستی سه گام را طی نمایند.
معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ نیز به همین گونه میباشد. داروسازانی که قصد دارند مدارک خود را در نروژ معادل سازی نمایند، میبایستی سه مرحله زیر را طی نمایند.
 

مراحل معادل سازی مدارک داروسازان

مراحل معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ:
1. متقاضیان در ابتدا باید زبان نروژی را تا سطح B2 بیاموزند و مدرک مورد نظر را ارائه نمایند. (در نظر داشته باشید که افرادی که معادل 393 ساعت زبان نروژی را در یکی از مدرسه های زبان نروژ گذرانده باشند و مدرکی معادل سطح 4 دریافت کرده باشند نیازی به  ارائه مدرک زبان نروژی ندارند)
2. در مرحله دوم امتحانی از برخی از دروس این رشته به عمل می آید که شرکت در آزمون دارای هزینه میباشد. این امتحان (از نظر سختی یا آسانی) امتحانی آسان محسوب میگردد. شرکت در این امتحان نیز با صرف هزینه میباشد.
3. مرحله سوم معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ شرکت در دوره های کاروزی و یا کار آزمایشی میباشد. معمولا دوره کارورزی بین 6 ماه الی یک سال به طول می انجامد. معمولا افراد در این دوره حقوقی را نیز دریافت میکنند.

بعد از گذراندان این مراحل مدارک شخص معادل میگردد و شخص میتواند وارد بازار کار نروژ بشود.
 برای معادل سازی مدارک در نروژ ابتدا شخص متقاضی باید مدارک خود را که شامل دانش نامه و ریز نمرات و .... میباشد باید ترجمه نماید و در سایت مربوط به معادل سازی آپلود نماید و اصل مدارک نیز باید ارسال گردد. پروسه بررسی مدارک در نروژ حدود 8 تا 10 ماه زمان نیاز دارد که پس از بررسی مدارک تاییدیه اولیه مدارک صادر می گردد.
برای مشاوره بیشتر در این زمینه و یا طریقه معادل سازی مدارک در سایر کشورها میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند گردید.

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به کشور برزیل در سال های اخیر مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گفته است. به طور کلی در سال های اخیر با توجه به افزایش نرخ مهاجرت و بیشتر شدن متقاضیان اخذ اقامت کشورهایی اروپایی، کانادا و استرالیا ؛ مقاصد جدیدی برای متقاضیان ایجاد شده است. از جمله این مقاصد کشورهای امریکای جنوبی چون برزیل میباشد که در این مطلب قصد داریم به شرایط کلی مهاجرت به این کشور زیبا و سرسبز بپردازیم.

زیر مجموعه ها