تحصيل در سنگاپور


کشور سنگاپور طي چند دهه اخير رشد اقتصادي بسيار خوبي داشته به طوري که شرايط و کيفيت زندگي در اين کشور آسيايي را مي توان با کشورهاي پيشرفته اروپايي مقايسه نمود . سنگاپور به همراه تايوان، کره جنوبي و  هنگ کنگ به 4 ببر آسيايي معروف مي باشند که اين امر اشاره به اقتصادهاي توسعه يافته اين 4 کشور دارد به دليل همين پيشرفت و ثبات اقتصادي و سهولت در راه اندازي کسب و کار در سنگاپور، اين کشور به مقصد مهاجران براي تحصيل و يا کار و سرمايه گذاري و اقامت و زندگي مطرح گرديده است. 
کشور سنگاپور در طي سال هاي اخير به عنوان يکي از کشورهاي مطرح در زمينه آموزش و تحصيل مي باشد به طوري که دو دانشگاه برتر اين کشور کوچک آسيايي داراي رنکينگ زير 15 در جهان مي باشند هم چنين کشور سنگاپور به عنوان يکي از کشورهاي پيشرو در زمينه تحقيق و نوآوري شناخته مي شود به طوري که سنگاپور در فهرست نوآوري هاي جهاني(INSEAD) در رتبه نهم قرار گرفت. هم چنين خود شهر سنگاپور به لحاظ کيفيتي در ليست بهترين شهرهاي دانشجويي دنيا در سال 2015 قرار گرفته است. به همين جهت کشور سنگاپور مقصد بسياري از دانشجويان سراسر دنيا براي تحصيل و حتي ادامه زندگي مي باشد.
در کشور سنگاپور به طوري کلي 34 دانشگاه وجود دارد که از بين 6 دانشگاه دولتي مي باشند . دو دانشگاه برتر سنگاپور دانشگاه ملي سنگاپور (NUS) و دانشگاه فني نانيانگ(NTU) در رنکينگ QS در سال هاي 2015-2016 به ترتيب داراي رتبه هاي 12 و 13 در سطح جهان مي باشند و تعداد 30 هزار دانشجو در اين دو دانشگاه مشغول به تحصيل مي باشند.


هزينه تحصيل در سنگاپور:
اقتصاد قوي کشور سنگاپور و کيفيت بالاي زندگي در اين کشور موجب بالا بودن هزينه ي زندگي در اين کشور گرديده است و به همين نسبت  تحصيل در سنگاپور نسبت به ساير کشورهاي آسيايي نسبتاً پر هزينه مي باشد. شهريه سالانه تحصيل در سنگاپور به طور ميانگين 14000 دلار سنگاپور مي باشد که معادل 10000 دلار امريکا مي باشد با اين وجود امکان استفاده از کمک هزينه تحصيلی در سنگاپور وجود دارد.
هزينه دانشگاه ملي سنگاپور بين 15900 دلار سنگاپور تا 50800 دلار سنگاپور مي باشد.
هزينه زندگي دانشجويي در سنگاپور را نيز مي توان بين 1000 تا 1850 دلار مي باشد