معرفی دانشگاه های برتر فنلاند:


دانشگاه های فنلاند به سبب ارائه تحصیل رایگان و همینطور کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالای دانشگاه ها مقصد بسیاری از دانشجویان هستند که قصد دارند برای ادامه تحصیل و یا دریافت بورس دانشگاه های فنلاند به این کشور بروند. در این مقاله بر آن هستیم که تعدادی از دانشگاه های برتر فنلاند را معرفی نماییم .


معرفی دانشگاه های برتر فنلاند :
دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki ) :

helinski موسسه بین المللی راد
دانشگاه هلسینکی فنلاند معروف ترین و بزرگترین دانشگاه فنلاند میباشد . این دانشگاه در سال 1640 در شهر تورکو تاسیس شد و در سال 1829 به شهر هلسینکی انتقال داده شد و از آن به بعد نام هلسینکی را به خود گرفت . دانشگاه هلسینکی فنلاند  معمولا جزو 100 دانشگاه برتر جهان میباشد . دانشگاه هلسینکی در سال 2015 دارای 34833 دانشجو بوده که در 11 دانشکده ( دانشکده کشاورزی و جنگلداری ، دانشکده هنر ، دانشکده علوم زیستی و زیست محیطی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم ، دانشکده داروسازی ، دانشکده الهیات ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم رفتاری )  مشغول به تحصیل میباشند . دانشگاه هلسینکی در 6086 رشته و مقطع تحصیلی مدارک دانشگاهی ارائه میکند . و در سال 2015 میلادی 4682 نفر از دانشجویان در مقطع دکتری مشعول به تحصیل بوده اند. دانشگاه هلسینکی دارای 4 کمپس در شهر هلسینکی میباشد . این دانشگاه در مقطع دکتری رشته های بسیاری را ارائه میدهد که دانشجویان دکتری معمولا بسیار علاقه مند دوره های دکتری در دانشگاه هلسینکی هستند. مسئله بسیار حائز اهمیت این است که 22 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند.
دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland ) :


دانشگاه فنلاند شرقی از بهم پیوستن دو دانشگاه یوینسو (University of Joensuu ) و دانشگاه کووییو (University of Kuopio ) تشکیل شده است و اکنون شامل سه کمپس ( پردیس دانشگاهی) میباشد که معمولا افراد هر کدام را دانشگاه جداگانه می دانند  که ما نیز در این جا هر کدام از پردیس ها را جداگانه بررسی میکنیم که عبارتند از :
•   University of Joensuu

joensuu_kampus موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) یوینسو Joensuu که در شهر یوینسو فنلاند میباشد . یوینسو شهر کوچکی با جمعیت 80000 نفری است و بزرگترین مزیت این کمپس این است که به دانشجویان خود کمک هزینه زندگی پرداخت میکند .
•    University of Kuopio

University_of_Kuopio_Mediteknia موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) کووییو Kuopio که در شهر کووییو قرار دارد . این شهر نیز بسیار محیط آرامی دارد و جمعیت این شهر 105000 نفر میباشد. هر ساله جشنواره های بسیاری در شهر کووییو برگزار میشود.
•    Savonlinna Campus  

savonlinnan_kuva_uef_sln موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) ساوونلینا  (Savonlinna ) که در شهر ساوونلینا  که شهر کوچکی با جمعیت 36000 نفر میباشد و در نزدیکی دریاچه سایما (Saimaa ) که بزرگترین دریاچه فنلاند است قرار گرفته است . این شهر دارای طبیعت بسیار بکری میباشد و محیطی آرام و بدون هیاهو دارد .
لازم به ذکر است که تمام خدمات به دانشجویان مثل خدمات پزشکی و ... در کمپسها ارائه میشود .
دانشگاه فنلاند شرقی یک دانشگاه چند رشته ای،  میباشد که بیشتر از 100 رشته را در چهار دانشکده: دانشکده فلسفه ، دانشکده علوم و جنگلداری، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات کسب و کار ارائه مینماید.
دانشگاه تامپر (University of Tampere ) :

University of Tampere  موسسه بین المللی راد
دانشگاه تامپر فنلاند که در شهر تامپر قرار دارد . این دانشگاه ابتدا در شهر هلسینکی تاسیس شد و در سال  1960 میلادی به شهر تامپر منتقل شد .  این دانشگاه از دانشکده های موسسه فن آوري زيست پزشکي و دانشکده علوم اطلاعات ، دانشکده مدیریت ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده مطالعات زبان و ترجمه و ادبیات ، دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم بهداشت ، دانشکده ارتباطات و رسانه و تئاتر و دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی تشکیل شده است .
دانشگاه تورکو (University of Turku ) :

Turku photo موسسه بین المللی راد
دانشگاه تورکو در سال 1920 میلادی و در شهر تورکو فنلاند تاسیس شده است . شهر تورکو در ساحل جنوب غربی فنلاند میباشد .این دانشگاه دارای 6 دانشکده ( دانشکده علوم انسانی ، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده آموزش و پرورش ) و یک مدرسه اقتصاد میباشد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته های متنوعی را ارائه مینماید.
دانشگاه اولو (University of Oulu ) :

Oulu_University_Library_20091206 موسسه بین المللی راد
دانشگاه اولو فنلاند در سال 1958 در شهر اولو فنلاند تاسیس شد . شهر اولو بزرگترین شهر شمال فنلاند میباشد و دانشگاه اولو یکی از بزرگترین دانشگاه های فنلاند میباشد که در سال 2015 میلادی در حدود 16000 دانشجو دارد . دانشگاه اولو از دانشکده های بیوشیمی و پزشکی و مولکولی ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی برق ، دانشکده علوم ، دانشکده پزشکی ، دانشکده فنی  و مدرسه کسب و کار اولو تشکیل شده است . دوره های دکتری بسیاری در دانشگاه اولو فنلاند به دانشجویان ارائه میشود که با جذب دانشجویان برتر پروژه های تحقیقاتی بسیار زیادی توسط دانشگاه انجام میشود.
دانشگاه واسا (University of Vaasa ) :

University of Vaasa  موسسه بین المللی راد
دانشگاه واسا فنلاند در شهر واسا قرار دارد و در سال 1966 تاسیس شده است که هم اکنون دانشگاه واسا از سه دانشکده ( دانشکده فلسفه ، دانشکده کسب و کار و دانشکده فناوری ) تشکیل شده است