تحصیل در بلاروس

کشور بلاروس از جمله کشورهای آرام و امن اروپای خاوری است که امکان تحصیل کم هزینه در اروپا را برای علاقه مندان به تحصیل در خارج فراهم می کند.کشور بلاروس دانشگاه های بزرگی دارد که هزینه تحصیل در آن ها نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین می باشد.بلاروس از ارزانترین و امن ترین کشورهای اروپا برای تحصیل و زندگی می باشد. دانشگاهای بلاروس بسیار معتبر هستند و 20مورد از دانشگاهای بلاروس مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.

مزایای تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس امکان زندگی در یک کشور اروپایی امن و زیبا را برای فرد فراهم می کند.

هزینه تحصیل در بلاروس و هزنیه زندگی در بلاروس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مثل انگلستان بسیار پایین تر است. به طوری که دانشگاه های بلاروس از کم ترین شهریه در جهان برخوردار هستند.

تحصیل در بلاروس نیازی به ارائه مدرک زبان نظیر آیلتس و تافل ندارد.

پذیرش در دانشگاه های بلاروس نیازی به آزمون ورودی و دکترا ندارد.

دانشگاه های بلاروس بسیار معتبر و شناخته شده و برخوردار از استانداردهای اروپایی هستند.

دانشگاه های بلاروس خوابگاه هایی با هزینه پایین در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

اخذ ویزای بلاروس نیازی به نشان دادن بودجه و پشتوانه مالی فرد ندارد.

با تصحیل در دانشگاه های بلاروس امکان ملاقات و برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه های آمریکا و کانادا و انگلستان فراهم می شود.

با تصحیل در بلاروس امکان زندگی و اخذ اقامت از یکی از کشورهای اروپایی برای فرد آسان تر می شود.

کشور بلاروس از بهترین سیستم های حمل و نقل در دنیا برخوردار است.

برای تحصیل در بلاروس نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در بلاروس 4 سال است.تحصیل در مقطع لیسانس در بلاروس نیازی به گذراندن دوره ای به نام پاتفک را دارد. مدت زمان این دوره 9 ماه می باشد. دروسی که در این دوره برای افراد ارائه می شود شامل این موارد است: زیست، فیزیک، ریاضی، شیمی و ...که البته دروس ارائه شده با توجه به نوع رشته فرد برای تحصیل در کارشناسی متفاوت است. درواقع این دوره آمادگی فرد از جهت تحصیلات دبیرستانی برای تحصیل در دانشگاه است.دوره پاتفک معادل پیش دانشگاهی در نظام آموزشی ایران است. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های بلاروس 2000 تا 3500 دلار در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در بلاروس در دوره کارشناسی 350 تا 400 دلار در ماه است که شامل هزینه هایی مثل خوابگاه و خوراک و رفت آمد می باشد.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در بلاروس

برای تحصیل در دوره ارشد نیز فرد ملزم به گذراندن دوره پاتفک است. پاتفک در این مقطع برای فراگیری زبان برای ورود به دانشگاه است. طول تحصیل در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های بلاروس 2 سال است که البته طول تحصیل در این دوره درصورتی که دوره کارشناسی را در بلاروس گذرانده باشید، کوتاه تر میشود. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های بلاروس 2500 تا 3000 دلار در سال است. هزینه زندگی دانشجویی در بلاروس در دوره کارشناسی ارشد نیز 350 تا 400 دلار در ماه است که شامل هزینه هایی مثل خوابگاه و خوراک و رفت آمد می باشد.

تحصیل در دوره دکترا در بلاروس

طول تحصیل در دوره دکترا 3 سال است. تصحیل در دوره دکترا در بلاروس به صورت پژوهش و تحقیق است و دروس کمی در این دوره پاس می شود. هزنیه تحصیل در دوره دکترا 4000 تا 4500 دلار در سال است.

تحصیل پزشکی  و دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل در رشته های پرشکی در بلاروس متقاضیان بسیاری دارد.کشور بلاروس در رشته های پزشکی دانشگاه های معتبری دارد. طول تحصیل در رشته پزشکی در بلاروس 6 سال و در رشته دندانپزشکی 5 سال می باشد. دانشگاه علوم پزشکی مینسک از جمله این دانشگاه ها می باشد. هرینه تحصیل پزشکی در بلاروس نسبت به کشورهای دیگری مثل انگلستان و آمریکا و استرالیا و کانادا بسیار پایین می باشد و این نیز از دیگر دلایلی است که تحصیل در پزشکی را برای علاقه مندان تحصیل پزشکی در خارج از کشور جذاب می کند. دانشگاه های کشور بلاروس در رشته های پزشکی نیز هزینه بسیار پایینی دارند. شهریه تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی در بلاروس 4 هزار تا 5 هزار دلار در سال است. امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و یا روسی در دانشگاه های بلاروس در رشته های پزشکی و داروسازی وجود دارد. در ضمن تحصیل در رشته های پزشکی برخلاف دیگر رشته ها نیازی به گذرندان دوره پیش دانشگاهی یا همان پاتفک نداردو با صرف داشتن مدرک دیپلم در رشته های ریاضی یا تجربی می توان برای تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس اقدام نمود.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی در مورد تحصیل در بلاروس، سرمایه گذاری در بلاروس و دیگر کشورهای اروپایی با مشاورین ما درمؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.