بدین ترتیب است که استرالیا همواره جزو کشورهایی است که که در کنار کانادا و امریکا، بیشترین میزان مهاجران تحصیلی را در هر سال دارد. دانشگاه های استرالیا در هر سال پذیرای هزاران دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف دنیا هستند. علاوه بر این، استرالیا به طور کلی کشور مهاجرپذیری میباشد و هر ساله ( به خصوص در سال های قبل تر) نیروهای کاری بسیاری برای کار و اقامت وارد این کشور میشوند. ویزای Skilled worker از جمله برنامه های کشور استرالیا برای جذب نیروهای کار خارجی بوده است.
دانشگاه سیدنی از جمله دانشگاه های برتر دنیا و سومین دانشگاه برتر استرالیا واقع در سیدنی استرالیا میباشد. این دانشگاه در شهر سیدنی استرالیا در سال 1850 تأسیس شده است و جزو دانشگاه های گروه هشت محسوب میشود . دانشگاه سیدنی همواره جزو 50 دانشگاه برتر جهان بوده است و از لحاظ پروژه های تحقیقاتی جزو دانشگاه هایی است که بودجه بسیاری را برای آن، اختصاص میدهد. رتبه دانشگاه سیدنی در رتبه بندی QS، 46 بوده است. هم چنین دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه بزرگ استرالیا از لحاظ تعداد دانشجو میباشد. تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه حدود 52 هزار نفر میباشند. 5 نفر از برندگان جایزه نوبل از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند. دانشگاه سیدنی دارای 9 پردیس میباشد که پردیس اصلی آن جزو قدیمی ترین پردیس های دانشگاهی دنیا میباشد.


شرایط لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه سیدنی


با توجه به اینکه، دانشگاه سیدنی جزو دانشگاه های برتر دنیا میباشد؛ بدین ترتیب اخذ پذیرش از این دانشگاه نیاز به ارائه رزومه ای قوی دارد، از جمله مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی ارائه ریزنمرات و مدارک معتبر از دانشگاهی معتبر، معدل بالا، ارائه رزومه، توصیه نامه و انگیزه نامه قوی، مدرک زبان: آیلتس حداقل 6.5 ، تافل با نمره حداقل 85، PTE با نمره 61 و CAE با نمره 176 میباشد. البته در نظر داشته باشید که برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا و برای گرفتن فاند و اسکالرشیپ، رزومه ای قوی تر و مدرک زبان با نمره بالاتر نیاز است.


شهریه تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا


شهریه تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا: شهریه تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است، اما میانگین هزینه تحصیلی در دانشگاه سیدنی در رشته های فنی و مهندسی 42 هزار دلار استرالیا و در رشته های هنری و انسانی حدود 35 هزار دلار میباشد. هم چنین همانطور که ذکر شد، این دانشگاه بورس ها و اسکالرشیپ های مختلفی را برای جذب دانشجویان نخبه از خود استرالیا و از کشورهای مختلف دنیا در هر سال اختصاص میدهد که بیشتر این اسکالرشیپ ها در مقطع تحصیلات تکمیلی ( بیشتر دکترا) ارائه میشود؛ ارائه رزومه ای قوی و نمونه کارهای پژوهشی از جمله مقاله های ISI شده و ارائه توصیه نامه های قوی و مدرک زبان با نمره بالا از جمله شرایط لازم برای به دست اوردن شانس دریافت بورس میباشد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در استرالیا، تحصیل در کانادا، تحصیل در کشورهای اروپایی و دیگر راه های مهاجرت با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی کارشناسان ما بهره ببرید.