مهاجرت به آلمان

کشور آلمان در اروپا از صنعتی ترین کشورهای جهان است . آلمان ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپا پس از برگزاری برگزیت و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا است. ویزا ی آلمان معمولاً جزو انتخاب های اول افراد متقاضی به مهاجرت به خارج از کشور است

و طبق آمارهای رسمی کشور آلمان پس از آمریکا و کانادا سومین کشور مهاجر پذیر جهان است. از جمله عللی  که  افراد را تشویق به مهاجرت به آلمان از طریق اخذ انواع مختلف ویزاهای این کشور و در نهایت اخذ اقامت آلمان می کند:

آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته و با رفاه اجتماعی بالا است.

آلمان جزو اتحادیه اروپا است و ورود به آلمان به معنای دسترسی به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه و ایتالیا و.. است. این کشور هم چنین عضو ناتو ، کشورهای G8  و کشورهای گروه پنج است.

هزینه زندگی در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مثل انگلستان کم تر است.

نظام آموزشی در این کشور بسیار پیشرفته و مدرن است.

تحصیل در کشور آلمان در همه مقاطع رایگان است و دانشگاههای آلمان هیچ شهریه ای بابت تحصیل دریافت نمی کنند.

امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع و در اکثر رشته ها در دانشگاه های آلمان وجود دارد.

امکان اخذ اقامت دائم آلمان و تابعیت آلمانی پس از یافتن کار و یا ازدواج و ... وجود دارد.

امکان اخذ ویزای همراه در بسیاری از موارد برا ی همسر رو فرزندان زیر 18 سال فرد وجود دارد.

این موارد از جمله تعدادی از دلایل میزان بالای مهاجرت به آلمان می باشد.

اقامت در آلمان طبق قوانین مهاجرتی این کشور به دو دسته اقامت دائم و و اقامت موقت دسته بندی می شود. اقامت موقت شامل اقامت های برای تحصیلات در آلمان، اقامت برای یادگیری زبان آلمانی، اقامت برای تحقیق و پژوهش ، اقامت برای کار آزادو... است.

اقامت دائم آلمان معمولاً به مهاجرانی تعلق می گیرد که دارای سابقه حداقل 5 سال اقامت غیر دائم در آلمان باشند و قادر به تأمین هزنیه های زندگی خود از طریق کار باشند و بدین ترتیب میزانی از تسلط بر زبان آلمانی را نیز داشته باشد.

مهم ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای آلمان

  • شناسنامه
  • پاسپورت: که اعتباز ان باید بیش از 6 ماه از تاریخ پایان اعتبار ویزا باشد.
  • سه قطعه عکس رنگی
  • دعوت نامه : که می تواند از طرف خانواده یا  دوست مقیم در آلمان باشد.(اگر دعوت نامه داشته باشید)
  • اجازه کتبی و رسمی پدر و مادر و یا قیم قانونی فرد: برای کودکانی که تنها یا به همراه با یک شخص ثالتی مهاجرت می کنند
  • اسناد رسنمی شغلی و منابع مالی فرد؛ نظیر سند ثبت قانونی مؤسسه یا شرکت برای صاحبان صنایع و تجار، گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی و صورت حساب بانکی برای مستمری بگیران، دفترچه حساب پس انداز و کارت صنفی و صورت حساب بانکی برای کارکنان مستقل و صاحبان مشاغل آزاد، گواهی کار و صورت حساب بانکی برای افراد تحت تکفل نظیر زنان خانه دار و فرزندان
  • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش اموزان و دانشجویان
  • بیمه مسافرتی : پوشش بیمه برای هر شخص حداقل 30 هزار یورو است. متقاضی ویزا باید بیمه مسافرتی داشته باشد.
  • بلیط هواپیمای رفت و برگشت به آلمان
  • در صورت لزوم فاکتور هزینه پرداخت شده به هتل محل اقامت در آلمان

انواع ویزاهای کشور آلمان

 (با توجه به اینکه در مورد هرکدم از ویزاهای کشور آلمان مقالات مجزایی در وب سایت مؤسسه بین المللی راد موجود است ، برای مطالعه بیشتر در هرکدام از موارد به لینک ادامه مطلب مراجعه نمائید.)

ویزای تحصیلی آلمان

کشور آلمان در حوزه شینگن است و یکی از کشورهای پیشرفته در سطح جهان میباشددانشگاه های آلمان معمولا جزو دانشگاه های برتر اروپاو جهان میباشند و بسیاری از دانشجویان سراسر جهان و همچنین دانشجویان ایرانی بسیار علاقه مند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان میباشند . اما ابتدا باید توضیح دهیم که چه مسئله ای باعث علاقه مندی افراد به ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان میشود.

ادامه مطلب...

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به صورت رایگان به زبان انگلیسی

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به صورت رایگان به زبان انگلیسی

ویزای کاری آلمان

کشور آلمان همواره به دلیل صنعتی بودن و داشتن رفاه بالای اجتماعی مورد توجه بسیاری از مهاجرین میباشد . همان طور که مستحضرید یکی از بهترین راه های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای کاری آلمان و مهاجرت کاری آلمان میباشد که در این میان کشور آلمان به دلایل ذکر شده در میان جویندگان کار و مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری مورد استقبال فراوان میباشد.
اتحادیه اروپا که شامل 27 کشور اروپایی میباشد در راستای جبران کمبود نیروی کاری خود و همچنین به کار گرفتن نیروهای متخصص غیر اروپایی در اقدامی متاثر از گرین کارت آمریکا امکانی با نام بلو کارت یا کارت آبی (blue card) را برای تسهیل اخذ ویزای کاری کشورهای اروپایی برای افراد واجد شرایط سایر کشورها فراهم کرده است . در این طرح نیروهای کاری متخصص و توانا در انواع رشته ها میتوانند با به دست آوردن بلوکارت یا کارت آبی وارد یکی از کشورهای اروپایی به غیر از کشورهای انگلستان ، ایرلند و دانمارک شوند و در کشور مقصد در یکی از شرکتها و موسسات مشغول به کار گردند .
 
کشور آلمان که یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپا و حوزه شینگن میباشد در راستای جذب نیروهای کاری متخصص از طرح فوق (بلو کارت (blue card  استقبال کرده است.
در همین راستا کشور آلمان از ابتدای ماه جولای سال 2012 میلادی به طور رسمی این امکان را برای مهاجران فراهم نموده و برای آن ضمانت اجرایی قرار داده است . این امکان برای افراد فراهم هست که با یافتن کار مناسب و مقتضی تحصیلات در کشور آلمان به همراه خانواده خود بتوانند ویزای کاری آلمان را اخذ کند .

ادامه مطلب...

ویزای سرمایه گذاری آلمان

سرمایه گذاری در کشور آلمان مسیری است که با کم ترین ناهمواری از جهت داشتن شرایط مختلف شما را به اخذ اقامت دائم در کشور آلمان نزدیک می نماید چرا که شرایط سرمایه گذاری در آلمان شرایط خوبی را اقامت در آلمان فراهم می نماید.
سرمایه گذاری در آلمان که بزرگترین و پویا ترین کشور اقتصادی اروپا می باشد همواره به عنوان سوژه مناسبی برای سرمایه گذاران بوده است که در نتیجه آن سرمایه گذاران توانسته اند نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نمایند.


روش های مختلفی برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در آلمان وجود دارد که موارد زیر از جمله آن هاست:

ادامه مطلب...

اقامت ازطریق ازدواج در آلمان

طبق قوانین کشور آلمان هر کدام از طرفین ازدواج ( هر کدام از زوجین ) میتوانند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند ؛ ولی قبل از آنکه در این مورد توضیحاتی بدهیم برخی مسایل و موارد را در این مورد توضیح میدهیم تا موضوع به درستی روشن شود.

در آلمان میان ازدواج دفتری و مذهبی تفاوت وجود دارد و هیچ رابطه ای با مراسم ازدواج در آلمان ندارد. معمولا در آلمان برای رسمی شدن ازدواج بین دو نفر برگه ازدواج صادر میشود . این برگه ازدواج در آلمان از جانب اداره ثبت و احوال کشور آلمان و به عنوان سند رسمی صادر میشود . وقتی زن و مردی در کشورآلمان بعد از آشنایی یا حتی زندگی چند ساله مشترک تصمیم به ازدواج میگیرند برای امضا سند ازدواج به قسمت خاصی از اداره ثبت و احوال مراجعه میکنند و در اداره ثبت و احول بدون این که تعلق مذهبی و یا قومی فرد متقاضی در نظر گرفته شود ؛ امضا ازدواج را طرفین انجام میدهند و برگه ازدواج از سوی اداره ثبت و احوال کشور آلمان صادر میشود.

ادامه مطلب...

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره و یا دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در آلمان، تحصیل در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان  و دیگر راه های مهاجرت به آلمان با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.