کار در چين و نحوه گرفتن ویزای کار چین( ویزای Z)


ويزاي کاري چين(ويزاي Z) تنها زماني صادر مي شود که کارفرما ومتقاضي آن، از شرايط مناسب و لازم برخوردار باشند. براي مثال اولين شرط اينکه: سازماني که براي استخدام يک فرد خارجي اقدام مي نمايد، يک سازمان معتبر باشد، فرد متقاضي هم داراي شرايط يک متخصص خارجي معتبر باشد؛ هم چينن کارفرما بايد يک گواهي مبني بر مطابقت شرايط کار درخواستي با شرايط فرد متقاضي ارائه دهد. براي مثال اکنون در کشور چين يکي از مشاغلي که بسيار مورد نياز است، آموزش و تدريس زبان انگليسي است که از جمله شرايط لازم يافتن شرايط شغل در اين حوزه در کشور چين، داشتن دانش زبان انگليسي به عنوان زبان اول فرد و مدرک ليسانس و دو سال سابقه تدريس در زبان انگليسي مي باشد. در ضمن تدريس زبان انگليسي در چين داراي شرايط سني است بدين ترتيب که خانم ها بين 24 تا 55 سال و آقايان بين 24 تا 65 سال بايستي براي اين شغل اقدام کنند. مهم ترين امري که شانس اخذ ويزاي کاري چين را افزايش مي دهد، پيدا کرن يک کارفرما است که مايل به استخدام فرد باشد. پس از پيدا نمودن کارفرما، اين کارفرما بايد يک مجوز استخدام به صورت دولتي براي فرد متقاضي ارسال کند و يک نمونه از درخواست کار از طرف درخواست کنندگان نيز ارسال گردد . در اين نوع از ويزاي چين امکان اخذ ويزاي همراه براي همسر و فرزندان با عنوان ويزاي S1 و S2 هم وجود دارد.
در نظر داشته باشيد که ويزاي کاري چين فقط براي يک ماه اعتبار دارد و براي کار در چين فرد کارفرما و شخص متقاضي بايد جهت تبديل ويزاي کار به مجوز اقامت موقت در چين اقدام نمايند.


با مواردی که ذکر گرديد اين نکته مشخص مي گردد که شرایط اخذ ويزاي کاري چين امری دشوار است و بهتر است براي دريافت ويزاي کار چين فرد ابتدا از طريق ويزاي دانشجويي چين به کشور چین مهاجرت نماید ، چرا که با توجه به مشکلات کشور چين و اين نکته که چين پرجمعيت ترين کشور دنيا است، يافتن کار براي جوانان خود چين نيز دشوار مي باشند و به راحتي براي افراد خارجي ويزاي کار صادر نمي شود. در ضمن گفتني است که نيروي کار کشور چين از ارزانترين نيروي کارها در دنيا است. از مشکلات ديگر براي کار در چين اين است که افراد فقط با دانش زبان انگليسي قادر به يافتن کار در چين نيستند و داشتن دانش زبان چيني بسيار مهم است.در ضمن امکان یافتن کار در هنگم تحصیل در چین وجود دارد و دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه های چین می توانند برای یافتن کار دانشجویی در چین اقدام نمایند.


مهم تريم مشاغل مورد نياز چين:
تدريس زبان انگليسي
بازاريابي
حسابداري
مديريت فروش و بازرگاني
کار در سفارتخانه ها  و کنسولگري ها
مترجم و ليدر تور
خدمات بازرگاني

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزای کاری کشور چین، ویزای تحصیلی چین، ویزای توریستی چین و سایر راه های مهاجرت به چین می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماش حاصل نمائید.