ویزای توریستی کانادا

 

ویزای توریستی کانادا جزو یکی از ویزاهایی است که از سفارت کانادا صادر میشود و جزو اقامت های موقت کانادا میباشد . معمولا ویزاهای توریستی به صورت 6 ماهه صادر میشود. ویزای توریستی کانادا جزو ویزاهای singel entry میباشد، بدین معنی که شخصی که ویزای

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا جزو یکی از ویزاهایی است که از سفارت کانادا صادر میشود و جزو اقامت های موقت کانادا میباشد . معمولا ویزاهای توریستی به صورت 6 ماهه صادر میشود. ویزای توریستی کانادا جزو ویزاهای singel entry میباشد، بدین معنی که شخصی که ویزای

توریستی کانادا را دریافت میکند یک بار حق ورود به کانادا را دارد و پس از خروج از کانادا چنانچه هنوز مهلت ویزای فرد به اتمام نرسیده باشد حق ورود دوباره به کانادا را ندارد. برای صدور ویزاهای توریستی کانادا توسط کانادا و سفارت کانادا با سخت گیری انجام میشود. و مامور سفارت کانادا باید از مراجعت شخص متقاضی ویزا به کشورش یقین پیدا نماید. بدین معنی که متقاضی باید مدارکی به سفارت ارائه نماید که مامور سفارت متقاعد شود که شخص پس از ورود به کشور کانادا به کشور خود باز خواهد گشت. برای صدور ویزای توریستی کانادا شخص باید مدارکی را به سفارت کاندا ارائه نماید .

مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی کانادا :

سفارت کشور کانادا نیز مانند سفارت همه کشورهای دیگر برای صدور هر نوع ویزایی نیاز به مشاهده مدارکی دارد، و متقاضی برای صدور ویزا میبایستی مدارکی را به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین به سفارت کانادا تسلیم نماید، و طبیعتا برای صدور هر نوع ویزایی به مدارک

خاصی نیاز است. در حالت کلی باید بگوییم که مدارکی که به سفارت کانادا ارائه میشود شامل سه سری مدارک میباشد.
الف) مدارک هویتی
ب) مدارک مالی
ج) مدارکی که با توجه به نوع ویزای درخواست شده و همچنین شرایط متقاضی متفاوت میباشد.
مدارک دسته اول و دوم برای تمامی ویزاها تقریبا یکسان میباشد.
مدارک هویتی شامل :
 شناسنامه، پاسپورت جدید و پاسپورت های قدیمی متقاضی، شناسنامه و پاسپورت همراهان، عقد نامه(در صورت وجود)، عکس، مدارک کاری متقاضی شامل (گواهی اشتغال به کار – فیش حقوقی – حکم کارگزینی – فیش بازنشستگی – حکم بازنشستگی – پروانه کسب – پروانه بهره برداری – پروانه وکالت – پروانه مطب )
مدارک مالی شامل :
پرینت حساب بانکی، سند مالکیت، اسناد مربوط به ثبت شرکت، اسناد مربوط به اوراق بانکی و ...
دسته سوم مدارک همان طور که گفته شد، با توجه به نوع ویزا متفاوت میباشد. برای صدور ویزای توریستی، شخص متقاضی باید مدارکی را ارائه نماید که نشان دهنده دلایل کافی شخص برای رجعت به کشورش باشد. از این دسته از مدارک میتوان به سندهای ملکی که در مالکیت شخص میباشد اشاره کرد. همچنین ارائه مدارک شغلی شخص بسیار مناسب میباشد و یا ارائه مدارکی در مورد ثبت شرکت و یا جواز کسب و ... موارد نیز لازم میباشد.
این دسته از مدارک نسبت به شرایط هر متقاضی کاملا متفاوت میباشد و نمیتوان الگوی واحدی را در نظر گرفت .

برای صدور ویزای توریستی کانادا باید فرم درخواست ویزاهای کانادا نیز توسط متقاضی تکمیل شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینک زیر مطالعه بفرمایید.

فرم درخواست ویزا از سفارت کانادا

ذکر این نکته نیز الزامی است که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود و مدارکی که به زبان فارسی باشد به هیچ وجه قابل قبول سفارت نمیباشد.
برای اطلاع از چگونگی گرفتن وقت سفارت و هم چنین انواع ویزاهای کشور کانادا میتوانید بر روی لینکهای زیر کلیک بفرمایید.


چگونگی گرفتن وقت سفارت کانادا
انواع ویزاهای کانادا
برای اطلاعات بیشتر در این مورد و همچنین برای مشاوره در مورد روشهای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.