هزینه های زندگی در ایالات متحده امریکا :


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی ا مریکا،  اخذ ویزای کاری امریکا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری امریکا و دیگر روش های مهاجرت به کشور امریکا به جهت ادامه تحصیل و یا کار و اخذ اقامت دائم امریکا(گرین کارت)در امریکا ، کسب تابعیت امریکا اقدام می نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در ایالات متحده امریکا نیاز داشته اند.
بدیهی است که با توجه به نوع حکومت این کشور و فدرالی بودن نظام سیاسی آمریکا هزینه های زندگی در ایالات مختلف کشور آمریکا و حتی در مناطق مختلف یک ایالت واحد و البته با توجه به نوع زندگی افراد می تواند کاملاً متفاوت باشد.
به طور کلی می توان گفت:
هزینه زندگی یک نفر در امریکا به صورت ماهیانه:700 تا 1200 دلار و
هزینه زندگی دو نفر در امریکا به صورت ماهیانه: 800 تا 1500 دلار ماهیانه می باشد(که البته بسته به نوع زندگی افراد هزینه ها متفاوت خواهد بود)
هزینه تحصیل درایالات متحده امریکا:
تحصیل فوق دیپلم:  سالانه بین 8 تا 12هزار دلار
تحصیل دوره لیسانس: سالانه بین 12تا 15هزار دلار
تحصیل دوره فوق لیسانس: سالانه بین 12 تا 25 هزار دلار
تحصیل دوره دکترا: سالانه بین 15 تا 22هزار دلار
و هزینه دوره های زبان انگلیسی سالانه بین 5000 تا 12000 دلار میباشد.
هزینه برخی موارد اساسی این گونه می باشد:
هزینه مسکن بالاترین هزینه را به خود  اختصاص میدهد که در شهرهای مختلف با هم خیلی تفاوت دارد و شاید بهتر باشد در هر ایالت و شهر هزینه را جستجو نمایید ولی هزینه برق و اینترنت به صورت ماهیانه: 120 تا 300 دلار و هزینه هزینه خوراک به صورت ماهیانه: 200 تا 500 دلار میباشد .
به طور کلی می توان گفت در ایالات امریکا هزینه مواد خوراکی تا حدودی پایین اما هزینه های بیمه خودرو و هزینه های درمانی بسیار بالا می باشد؛ به طوری که یک ویزیت بسیار ساده و تزریق یک واکسن معمولی تا 110 دلار هزینه دربردارد.
هزینه زندگی دانشجویی در ایالات متحده:
هزینه اقامت در داخل کمپ دانشگاه به طور کلی : حدود 2400 تا 2500 دلار برای هر ترم
هزینه زندگی در خارج از کمپ دانشگاه: حدود 2700 تا 2800 دلار برای هر ترم در صورتیکه که یک سویئت کوچک باشد طبیعتا هزینه آپارتمانهای بزرگ بیشتر میباشد که بستگی به ایالت و شهر محل زندگی در آمریکا دارد.