ویزای توریستی استرالیا


اخذ ویزای استرالیا، این امکان را فراهم می کند، که فرد به دلایل مختلفی نظیر بازدید از اماکن توریستی استرالیا، دیدار اقوام و آشنایان و یا گذراندن دوره تحصیل کوتاه مدت به استرالیا سفر نمایند.


شرایط دریافت و اخذ ویزای توریستی استرالیا
 همانطور که می دانیم اولین گام در دریافت ویزای توریستی، پر کردن فرم تقاضای ویزای کشور مورد نظر می باشد. فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا از وب سایت امور کنسولی استرالیا و یا از بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران تهیه می گردد. فرم سفارت استرالیا باید در دو نسخه و برای هرکدام از مسافران به صورت جداگانه تکمیل گردد. ویزای توریستی استرالیا هم نیاز به حضور متقاضی و انجام مصاحبه حضوری دارد. نکته مهم در خصوص ویزای توریستی استرالیا این نکته می باشد که امکان تبدیل ویزای توریستی استرالیا به دیگر نوع ویزاهای کشور استرالیا نظیر ویزای کار استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا وجود ندارد.


انواع ویزاهای توریستی استرالیا
ویزای توریستی: این ویزا برای تفریح و گردش در کشور استرالیا صادر می شود.این ویزا برای مدت زمان معین صادر می گردد. با این ویزا اجازه اقامت دائم در استرالیا و اجازه کار در استرالیا وجود ندارد.


ویزای توریستی خانوادگی استرالیا: این ویزا برای مدت معین و برای دیدار اقوام و بستگان مقیم استرالیا صادر می گردد. با اخذ این ویزا اجازه اقامت دائم در استرالیا و اجازه کار در استرالیا وجود ندارد.


ویزای توریستی کاری استرالیا: این ویزا برای زمان معین و برای بازدید از نمایشگاه و یا  حضور درکنفرانس کاری صادر می شود ، با این ویزا اجازه اقامت دائم در استرالیا و اجازه کار در استرالیا وجود ندارد.


ویزای توریستی پزشکی استرالیا:این ویزا برای مدت زمان معین و برای دریافت خدمات پزشکی در یک بیمارستان و یا کلینیک تخصصی در استرالیا صادر می شود. با دریافت این ویزا هم اجازه اقامت دائم در استرالیا و اجازه کار در استرالیا وجود ندارد.


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا
-    مدارک شناسایی فرد شامل: شناسنامه فرد- پاسپورت که اعتبار آن بایستی شش ماه بیشتر از مدت اقامت در استرالیا باشد و کپی صفحات یک تا 5 و کپی صفحاتی که دارای مهر ویزا هستند- عکس رنگی 4*6- کارت پایان خدمت و یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان 18 تا 50 ساله
-    مدارک مالی نظیر گردش حساب بانکی شش ماه اخیر مبنی بر تمکن مالی فرد
-    در صورت شاغل بودن فرد، قرارداد کاری و آخرین فیش حقوقی و نامه از کارفرما همراه با ذکر مدت اشتغال و میزان حقوق دریافتی فرد و تأیید مرخصی او
-    در صورت کارفرما بودن فرد، جواز کسب یا مجوز تأسیس شرکت و کارت بازرگانی و مدارک مالی نشانگر وضعیت شغلی فرد
-    گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو یا محصل بودن او
-    دعوت نامه فرد در صورت وجود و مداراک تابعیت و آدرس کامل آشنایان و اقوام مقیم در استرالیا
-    شواهدی مبنی بر حضور اقوام درجه یک فرد در کشور محل اقامت
-    اسناد مالکیت
-    و در صورت امکان بلیط رفت و برگشت


مدت زمان دریافت ویزای توریستی استرالیا
مدت زمان دریافت ویزای توریستی استرالیا متغیر است ولی معمولاً در صورت تکمیل بودن مدارک، تا یک ماه بعد نتیجه دریافت ویزای توریستی استرالیا مشخص می گردد.


هزینه درخواست ویزای توریستی استرالیا
هزینه ویزای توریستی استرالیا برای هر فرد 135 دلار استرالیا می باشد که نیمی از آن در ابتدا و نیمی از آن پس از اخذ ویزا دریافت می شود.


مدت زمان ویزای توریستی استرالیا برای حضور در استرالیا
مدت زمان ویزای توریستی استرالیا به صورت سه ماهه، شش ماهه و یا دوازده ماهه است. امکان تمدید ویزا هم در زمان حضور در استرالیا وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، ویزای کاری استرالیا، ویزای سرمایه گذاری استرالیا، اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج و ویزای توریستی استرالیا و دیگر راه های مهاجرت به استرالیا می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمائید