توریسم دریونان و ویزای توریستی یونان

کشور یونان دارای تمدنی باستانی و قوی و فرهنگ مدیترانه ای، آثار و دیدنی های طبیعی و باستانی بسیاری دارد و جزو توریست پذیرترین کشورهای دنیا می باشد. ویزای توریستی یونان هم بدین منظور و برای بازدید از جاذبه های گردشگری یونان برای افراد صادر می شود. برای توریسم و گردشگری در یونان فصل بهار و تابستان پیشنهاد می گردد، چرا که آب و هوا در این فصل مناسب تر است. یونان دارای زمستان هایی معتدل و بارانی و برفی و تابستان های گرم است که حدود دمای یونان در تابستان 30 درجه است. با آغاز سال نو در یونان، کارنوال ها و فستیوال های بسیاری برگزار می گردد. اپراها و موسیقی های محلی در تئاترهای باستانی یونان برگزار  میگردد و این امر دوستان هنر و ادبیات یونان را از سراسر دنیا به آتن جذب می کند. طبیعت یونان متنوع است و شامل سواحل دریای مدیترانه و کوهستان می باشد.

برای درخواست ویزای توریستی یونان در محل سفارت مصاحبه ای صورت می گیرد که فرد بایستی در این مصاحبه حضور داشته باشد. نخستین مرحله در درخواست ویزای هر کشور هم پرکردن فرم تقاضای ویزا است. امکان دانلود این فرم هم از وب سایت سفارت یونان وجود دارد.

آدرس و اطلاعات سفارت یونان در تهران هم بدین صورت می باشد:

خیابان آفریقا، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳
تلفن : ۲۲۰۵۳۷۸۴، ۲۲۰۵۰۵۳۳۔۰۲۱
سایت سفارت یونان: www.ypex.gov.gr/tehran

مدارک مورد نیاز برای دخواست ویزای توریستی یونان

- شناسنامه و کارت ملی

- پاسپورت:

اعتبار پاسپورت باید دو ماه بیشتر از تاریخ پایان اعتبار ویزای درخواستی باشد.

- از صفحات یک تا 5 پاسپورت و صفحاتی که مهر ویزا خورده است، باید کپی نیز تهیه گردد.

- سه قطعه عکس رنگی

اگر اسامی همراهان در پاسپورت درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد، برای هریک از همراهان هم باید دو قطعه عکس رنگی موجود باشد که این عکس بر روی برچسب ویزا چاپ می گردد.

- آدرس محل کار و منزل به صورت دقیق

- اسنادی مبنی بر وضعیت اشتغال متقاضی:

کارمند دولتی: ترجمه آخرین حکم کارگزینی

کارمند بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار

صاحبان شرکت های خصوصی: ترجمه روزنامه رسمی شرکت همراه با رزومه شرکت به زبان انگلیسی و دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها: کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی

مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و کارت بازرگانی

- شرح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخص: پرینت حساب بانکی باید برروی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت ارائه گردد.(حداقل مانده موجودی حساب برای هر نفر باید 50000000 میلیون تومان باشد)

- ترجمه یک سند مالکیت: دو سری کپی از اصل مدرک فارسی(در صورت وجود)

- بلیط هواپیما و یا رزرو بلیط رفت و برگشت به یونان

- در صورت نیاز،رزرو هتل برای مدت اقامت در یونان

- بیمه مسافرتی:

درخواست کنندگان ویزا باید بیمه مسافرت جمعی یا فردی داشته باشند، این بیمه هزینه های احتمالی برگشت به کشور مبدأ تحت مراقبت های پزشکی و هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستان اضطراری را پوشش می دهد و تا پایان طول اقامت در منطقه شنگن معتبر است. حداقل پوشش بیمه برای هر نفر 30 هزار یورو است.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی یونان

بررسی مدارک اولیه فرد برای صدور ویزا سه هفته طول می کشد که احتمال دارد، مدت زمان صدور قطعی ویزا و تکمیل مدارک تا 6 هفته نیز به طول بیانجامد و معمولاً تا 6 هفته بعد از تحویل مدارک مشخص می شود که آیا فرد واجد دریافت ویزا هست و یا خیر.

برخی از جاذبه ها و مناطق گردشگری یونان

- آکروپلیس یونان

آکروپلیس در شمال شرقی پارنتون در آتن، پایتخت یونان قرار دارد.این مجموعه یک نماد ملی است. بر این اساس هر شهر یونان باستان دارای آکروپلیس یا همان دژ یا قلعه مستکم بوده است. این مجموعه با دقت و مهندسی ریاضی دقیق ساخته شده است.

- اپیداروس یونان

اپیداروس شهر کوچکی در یونان باستان بوده است.

- بسی یونان:

بسی یونان یا وسس به معنی دره ای کوچک در بین صخره ها، مکانی باستانی در شمال شرق مسینا پریفکچر است. اگرچه این معبد از حکومت بزرگ یونان باستان به لحاظ جغرافیایی دور بوده است ولی یکی از معابدی است که به دلیل خصوصیات غیر معمول خود بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است.این بنا بین سالهای 400 تا 450 پیش از میلاد ساخته شده است.

- بناهای کهن بیزانس نسالونیکای یونان

این شهر از مهم ترین شهرهای امپراتوری روم شرقی بوده است که نقش مهمی در مسیحیت قرون وسطا داشت. این شهر با ساختمان های بسیار زیبا تزئین شده است. که 15 عدد از بناهای این شهر در یونسکو به ثبت رسیده است.

- تندیس زئوس در المپیای یونان

تندیس زئوس خدای یونان در المپیا یکی از عظیم ترین تندیس های جهان و از عجائب هفتگانه دنیای قدیم بوده است. در دوران باستان المپیا، مرکز مذهبی در جنوب غرب یونان بوده است. یونانیان باستان زئوس پادشاه خدایان را می پرستیدند و در زمان های مشخص با افتخار او جشن برگزار می کردند. در این جشن ها مسابقات ورزشی هم برگزار می گردید. نخستین بازی های المپیک هم در 776 پیش از میلاد برگزار شده است. حتی در زمان برگزاری این مسابقات جنگ ها متوقف می شده است. این مجسمه در 450 پیش از میلاد ساخته شده است و بدن آن از عاج فیل و ردا و موها و ریشش از طلا ساخته شده است. این معبد معماری بسیار خیره کننده ای دارد.

و از تعداد بیشماردیگر مناطق طبیعی و قدیمی یونان می توانیم از

دلوس یونان

ساحل ناواجیو یونان

سایت باستان شناسی المپیا یونان

سایت باستان شناسی دلفی یونان

سایت باستان شناسی ورجینا یونان

شهر بیزانس میستراس یونان

شهر رودس یونان

شهر قدیمی کورفو یونان

صومعه هوسیوس لوکاس یونان

صومعه یوحنای قدیس یونان

غول رودس یونان

کوه آثوس یونان

متورا یونان

نئا مونی یونان

و نمایشگاه دلفی یونان  نام ببریم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ویزای تحصیلی یونان، ویزای سرمایه گذاری یونان و دیگر راه های مهاجرت به یونان می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.