سرمایه گذاری در بلاروس

کشور بلاروس در راستای رشد اقتصادی خود به سرمایه گذاران خارجی این کشور اقامت دائم بلاروس را اعطا می کند. در واقع این امکان فراهم شده که افراد با سرمایه گذاری در بلاروس که در ذیل شرح آن آمده است، اقامت دائم بلاروس را کسب کنند. البته بیشترین تعداد مهاجرت به بلاروس با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس به صورت می پذیرد. با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس هم امکان کار دانشجویی وجود دارد و هم این امکان وجود دارد که فرد پس از اتمام تحصیل و با یافتن کار به اقامت دائم بلاروس دست یابد. اما بلاروس امروزه در راستای احیا و تقویت اقتصاد خود پس از جداشدن از شوروی درهای خود را بر روی سرمایه گذارن خارجی باز کرده است . در بخش های مختلف اقتصادی بلاروس به غیر از بخش هایی نظیر اسلحه سازی و مواد سمی و مواد مخدر امکان سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد. امکان ثبت شرکت نیز در بلاروس وجود دارد که  از طریق تأسیس شرکت در بلاروس و استخدام کارمندان و کارگران بلاروسی در آن جا، اشتغال زایی و کارآفرینی در این کشور ایجاد میشود و در ازای آن به مؤسس آن شرکت و کمپانی، ویزای دائم بلاروس تعلق می گیرد. سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی بلاروس به ترتیب زیر می باشد: صنایع داروسازی، صنایع بیوتکنولوژی، فن آوری نانو در صنعت، صنایع پتروشیمی، مهندسی مکانیک و تولید ماشین آلات، زیر ساخت های حمل و نقل، مهندسی عمران و صنایع غذایی.

مزایای سرمایه گذای در بلاروس:

بلاروس موقعیت جغرافیایی استراتژیکی بین ویزاو اتحادیه اروپا دارد.

اقتصاد بلاروس صادرات محور است.

وضعیت سیاسی و اجتماعی بلاروس باثبات است.

کشور بلاروس از استانداردهای مناسب زندگی برخوردار است.

میزان فساد اداری و رشوه و ... در بلاروس بسیار پایین است.

مدیران ارشد بلاروس نسبت به دیگر کشورهای CIS و حتی اروپایی سلامت بیشتری دارند.

بلاروس 6 منطقه آزاد تجاری و پارک فناوری دارد.

بلاروس دارای آژانس ملی سرمایه گذاری و شورای مشورتی سرمایه گذاری خارجی است.

در بلاروس فعالیت های زیرساختی توسعه یافته مثل امور حمل و نقل و فنون نظامی و ارتباطات وجود دارد.

حقوق سرمایه گذاران در بلاروس تأمین می شود.

سیاست کشور بلاروس بر جذب سرمایه گذاری خارجی تأکید بسیاری دارد و در این زمینه سیاست های مالیاتی مطلوبی تدوین شده است.

دولت از سرمایه داران به صورت دادن سود و مزایا حمایت می کند.

بلاروس نیروی کار بسیار ماهری و ارزانی دارد.

دریافت اقامت دائم بلاروس با ثبت شرکت در بلاروس

برای ثبت شرکت در بلاروس فرد باید سرمایه ای به میزان 1500 دلار تا 2000 دلار داشته باشد. این سرمایه اولیه پس از ثبت و تأسیس شرکت به فرد بازگردانده می شود و ضبط نمی گردد.فرد با ثبت شرکت در بلاروس می تواند اقامت دائم بلاروس را برای خود و اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد، بگیرد. برای فرزندان بالای 18 سال شخص نیز این امکان وجود دارد که فرزندش را به عنوان یکی از شرکای خود معرفی کند و بدین ترتیب ویزای بیزینس برای او نیز صادر شود.  با اخذ این ویزا می توان به همه کشورهای عضو CIS رفت و آمد نمود. با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور بلاروس مثل پارک های فناوری، سرمایه گذار به مدت 5 سال از مالیات معاف می شود و اگر در این مدت 5 ساله بتواند میزان حداقل 150 هزار یورو تراکنش مالی و سود دهی را ثبت کند، میتواند اقامت دائم بلاروس را اخذ کند.

دریافت اقامت دائم بلاروس با خرید ملک در بلاروس

از دیگر راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در بلاروس خرید ملک است که حداقل قیمت این ملک باید 150 هزار  یورو باشد. که با خرید این ملک یک ویزای 3 تا 5 ساله به فرد تعلق می گیرد و هرساله این ویزا تمدید می شود که لزومی به ماندن در بلاروس وجود ندارد. با گذشت 5 سال فرد و خانوداه او تابعیت بلاروس را به دست می آورد.

برای دریافت اطلاعات در مورد تحصیل در بلاروس و یا راهنمایی و اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در بلاروس با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.