ایرانیان انگلستان ؛ایرانیان مقیم انگلستان

ایرانیان انگلستان کسانی هستند که ملیتی ایرانی داشته و در کشور انگلستان زندگی میکنند، ایرانیانی که در این کشور اقامت گرفته و یا اشخاصی که فرزندان و یا فرزند زادگان ایرانیان انگلستان می باشند نیز در این جامعه قرار می گیرند. بنا بر آمار ۲۰۰۱ سنسوزCensus تعداد ۴۲٬۴۹۴ ایرانی متولد ایران در انگلستان مقیم شده‌اند. بنا بر تخمین اداره آمار ملی انگلستان این آمار تا سال ۲۰۱۱ به مرز ۷۹٬۹۸۵ نفر رسیده است.

اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان انگلستان، پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ وارد این کشور شده‌اند.

در خلال پنج سال پس از سال ۱۳۵۷ تعداد تقریباً" ۸۰۰۰ ایرانی پناهجو وارد خاک بریتانیا شدند. آمار سال ۱۹۸۱ سنسوز بیانگر این مطلب است که تعداد ۲۸٬۶۱۷ نفرمهاجر زاده ایران ( ۱۸٬۱۳۲ مرد و ۱۰٬۴۸۵ زن) در انگلستان به سر می برند. در آمار سال ۱۹۹۱ سنسوز، ایرانیان فاقد آمار تفکیک شده‌ای بودند. آمار ۲۰۰۱ سنسوز، تعداد ایرانیان متولد ایران را ۴۲٬۴۹۴ معرفی می کند. دفتر ملی آمار بریتانیا تعداد ایرانیان متولد ایران را در این کشور تا سال ۲۰۰۹ ، ۵۸۰۰۰ نفر پیش بینی کرده است. سفارت ایران نیز در سال ۲۰۰۴، تعداد ایرانیان مقیم بریتانیا را ۷۵۰۰۰ نفر اعلام کرده است.

مدارک مورد نیاز جهت صدور و تمدید گذرنامه  ایرانیان مقیم کشور انگلستان

  1. اصل گذرنامه
  2. تصویر کارت ملی
  3. تصویر شناسنامه
  4. اصل کارت پایان خدمت بهمراه تصویر آن
  5. برگه یا کارت اقامت بهمراه تصویر آن
  6. دو قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه روشن

همچنین رسیدن به انگلیس از آنچه فکر می کنید راحتتر است! پروازهای بین المللی بیشماری به طور مستقیم برای فرودگاههای مختلف انگلستان وجود دارد. اگر از ایران به انگلستان می روید می توانید از مشاورین خود در موسسه بین المللی راددرباره نحوه تهیه بلیط به قیمت مناسبتر، انتخاب فرودگاه مقصد و ... راهنمایی بخواهید.

سفر به انگلستان  از طریق هوایی

شما می توانید پروازهای بین المللی را به مقصد فرودگاههای انگلستان انتخاب کنید. بسیاری از دانشجویان ایرانی فرودگاههای هیترو یا گتویک در لندن را انتخاب می کنند، اما اگر فرودگاهی را انتخاب کنید که به محل تحصیلتان نزدیکتر باشد سفر بسیار راحتتری خواهید داشت. بنابراین اگر در شمال غرب انگلستان تحصیل می کنید موسسه بین المللی راد به شما پروازی به مقصد فرودگاه منچستر پیشنهاد می کند. یا اگر مقصد نهایی شما اسکاتلند است فرودگاه ادینبرگ یا گلاسکو را انتخاب کنید.

اگر پرواز مستقیم به فرودگاهی در محل تحصیلتان را نیافتید می توانید به اروپا پرواز کرده و از آنجا به یکی از فرودگاههای انگلستان بروید.


چرا انگلستان هنوز برای دانشجویان بین المللی بهترین گزینه  است؟

انگلستان از اعتبار ویژه ایی جهت ارائه فرصتهای آموزش عالی و مهم برخوردار است که این شهرت نه تنها شهروندان خود بلکه سایر کشورهای مشترک المنافع و دنیا را نیز دربر می گیرد. مدارک آموزشی انگلیس شاید نسبت به هر کشور دیگری از اعتبار خاصی برخورد باشد.

انتخاب دانشگاه وتحصيلات مناسب به طور قطع مهمترين تصميم براي آينده شغلي هر فرد در زندگي است، كه نهايتا بر درآمد آينده، رضايت از شغل و كيفيت زندگي وي اثر جدي مي گذارد. درخواست براي ورود به رشته هاي تخصصي تجارت، مهندسي، حقوق، پزشكي و ... در مقاطع تحصيلي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا انتخابي است كه هر كس يكبار در زندگي انجام مي دهد.

برای اطلاعات بیشتر در باره ایرانیان مقیم انگلستان،تحصیل در انگلستان،مهاجرت به انگلستان،با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید