انجمن فرهنگی اتریش

 


انجمن فرهنگی اتریش که اطلاحا به آن OKF  (اکااف) گفته میشود خلاصه کلمات Österreichisches  Kulturforum TEHRAN میباشد. این انجمن بخش فرهنگی سفارت اتریش در تهران است. این انجمن از سال 1955 در تهران تاسیس و راه اندازی

شده است. از عمده اهداف انجمن فرهنگی اتریش ایجاد ارتباطات فرهنگی بین ایران و اتریش و همچنین ایجاد ارتباط بین هنرمندان و فرهنگیان اتریش و ایران میباشد.
 انجمن فرهنگی اتریش این مهم را با برگزاری محافل فرهنگی مانند اجرای کنسرت و تئاتر انجام میدهد و همچنین دارای کتابخانه ای است که حاوی کتابها و نشریاتی که مرتبط با اتریش و زبان آلمانی هست را در اختیار علاقه مندان قرار میدهد، علاوه بر آن انجمن فرهنگی اتریش از سال 1988 به برگزاری دوره های کلاس آلمانی میپردازد که میتوان گفت که این کلاسها معتبرترین دروه های آموزش زبان آلمانی در ایران هستند. معمولا پس از برگزاری هر دوره امتحاناتی نیز از دوره برگزار شده انجام میشود و به دانشجویان مدارک مرتبط با دوره سپری شده را ارائه مینماید که این مدارک در اتریش و آلمان هم مورد تایید میباشد.
کلاسهای زبان آلمانی در بعضی مواقع با تمرکز بر موضوعات مختلف نیز مانند اقتصاد و بازرگانی و یا سایر رشته ها نیز برگزار میشود که البته این کلاسها به صورت دوره ای برگزار نمیشود بلکه با اطلاع رسانی برگزار میشود.
کلاسهای زبان آلمانی معمولا با ثبت نام چند ماه قبل از شروع ترم انجام میشود و بدین صورت میباشد که دانشجو باید رزروی انجام دهد تا در موقع شروع ترم از او دعوت به عمل آید. یکی از مشکلات ثبت نام در دوره های زبان آلمانی انجمن فرهنگی اتریش زمان بندی آن میباشد که زمان رزرو و ثبت نام بسیار طولانی میباشد به عنوان مثال شخصی که اقدام به ثبت نام در دوره های زبان آلمانی میکند، معمولا بعد از طی 6 ماه میتواند از کلاسها استفاده نماید.
آدرس انجمن فرهنگی اتریش واقع در تهران به صورت زیر میباشد.
خیابان سهروردی، خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، خیابان ششم، پلاک 1 میباشد. لازم به ذکر است که انجمن فرهنگی اتریش در مورد تحصیل در اتریش و چگونگی ثبت نام در دانشگاه های اتریش و یا استفاده از بورسیه تحصیلی در اتریش و همچنین روشهای مهاجرت به اتریش و یا شرایط زندگی در اتریش هیچ گونه مشاوره ای را انجام نمیدهد.
چنانچه در مورد شرایط تحصیل در اتریش و رنکینگ دانشگاه های اتریش و روشهای اخذ اقامت اتریش نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.