مهاجرت به آرژانتین

 

در سال های اخیر میزان مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا استرالیا افزایش یافته . به این ترتیب که افراد بسیاری از کشورهای جهان سوم تمایل یه تحصیل در کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیاو ... دارند؛ هم چنین امید به پیدا کردن کار در کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان و ... از جمله انگیزه های مختلف مهاجرت میباشد. اما باید در نظر داشته باشیم که حجم عظیم مهاجرت به کشورهای اروپایی و امریکایی موجب سخت تر شدن شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای مذکور گردیده است و بدین ترتیب در سال های اخیر مقاصد جدید تری برای مهاجرت هم چون ترکیه، کشورهای اروپای شرقی و کشورهایی در امریکای جنوبی هم چون برزیل و آرژانتین و ... مورد توجه قرار گرفته است.

آرژانتین ، هشتمین کشور بزرگ جهان در حال حاضر یکی از سریع ترین نرخ های رشد دنیا را دارا است و سرعت توسعه و تحول بالای این کشور مورد توجه است. این کشور در حال حاضر عضو گروه G20  میباشد و یکی از پیشرفته ترین کشورهای امریکای جنوبی میباشد. این کشور دارای طبیعتی بسیار زیبا و سرسبز است و سالیانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از زیبایی های کشور آرژانتین به این کشور سفر میکنند.  برای مهاجرت به آرژانتین راه های مختلفی وجود دارد: تحصیل در دانشگاه های آرژانتین، تولد فرزند در آرژانتین، پیدا کردن کار در آرژانتین، اخذ ویزای ازدواج آرژانتین، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در آرژانتین و اخذ ویزای توریستی آرژانتین از جمله راه های عمده مهاجرت به این کشور میباشد.

 

تحصیل در آرژانتین

برای مهاجرت تحصیلی به آرژانتین متقاضی باید بتواند از یکی از دانشگاه های آرژانتین پذیرش تحصیلی دریافت نماید. آرژانتین حدود ۱۵۰۰ دانشگاه و مراکز علمی دارد که به صورت خصوصی و یا دولتی میباشند. هزینه تحصیل در دانشگاه های عمومی آن نسبت به دانشگاه های خصوصی پایین تر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور مستلزم این میباشد که متقاضیان ابتدا در دوره ای موسوم به اینفرماسیون ناسیونال شرکت کنند و پس از گرفتن نمره قبولی در این دوره برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های دولتی آرژانتین اقدام نمایند. این دوره، دوره ای یک ساله میباشد و ۷ درس در طول آن آموزش داده میباشد. بیشتر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان اسپانیایی ارائه میشوند و این به معنای نیاز به داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است.

در نظر داشته باشید که از دانشگاه های آرژانتین تنها ۳ دانشگاه این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران میباشد. هزینه تحصیل در آرژانتین را نیز میتوان بین ۸ تا ۲۵ هزار دلار در سال دانست.

 

کار در آرژانتین

شرایط پیدا کردن در این کشور چندان ساده نمیباشد و الویت استخدام با مردم بومی است. کارفرمایان آرژانتینی تنها در صورتی اجازه استخدام کارکنان خارجی را دارند که شخص مذکور حداقل به مدت ۲ سال در آرژانتین زندگی کرده باشد. هم چنین پیدا کردن در این کشور مستلزم تسلط به زبان اسپانیایی است.

 

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

جذب سرمایه های خارجی از جمله حوزه هایی است که کشور آرژانتین در جریان توسعه خود به آن توجه نموده است و به این ترتیب این کشور دارای بازارهای آزاد و رقابتی بسیاری است و سرمایه گذارن خارجی معمولاً با فرصت های متعدد سرمایه گذاری در این کشور مواجه هستند. سرمایه گذاری در آرژانتین از راه های مختلفی چون ثبت شرکت، خرید ملک و .... انجام میگیرد. برای این منظور فرد باید سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار در این کشور و هم چنین تمکن مالی کافی برای گذران زندگی را داشته باشد. با سرمایه گذاری در آرژانتین امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وجود دارد.  تورم، عدم ثبات اقتصادی و سیاسی و فساد و موانع نظارتی از جمله موانع سرمایه گذاری در این کشور است.

 

 به طور کلی در نظر داشته باشید که علی رغم موارد ذکر شده ؛ مهاجرت به آرژانتین و پیدا کردن کار و اخذ اقامت این کشور به دلایل زیر چندان توصیه نمی گردد:

آرژانتین علی رغم اینکه کشوری بزرگ و در حال توسعه میباشد اما وضعیت اقتصادی و سیاسی آن به اندازه کشورهای اروپایی و کانادا با ثبات نمیباشد. پیدا کردن کار در آرژانتین برای کسانی که دعوتنامه کاری از یک کارفرمای آرژانتینی ندارند و به زبان اصلی این کشور یعنی اسپانیایی مسلط نمیباشند کار چندان ساده ای نیست.

کشور آرژانتین جزو کشورهایی است که مالیات بالایی دارد و حدود ۳۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور از درآمدهای مالیاتی میباشد ولی در عین حالی این مالیات دریافتی از مردم به اندازه کشورهایی چون سوئد و دانمارک و... صرف رفاه مردم نمیشود.

بورکراسی و دستگاه های اداری در این کشور چندان کارآمد نمیباشند و خدمات رفاه عمومی چون آموزش و بهداشت به آسانی در دسترس مردم قرار نمیگیرد.

آرژانتین جزو کشورهای گران و با هزینه زندگی تقریباً بالا در کشورهای امریکای جنوبی میباشد

نرخ تورم در کشور آرژانتین بالا میباشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و ... به مطالب مرتبط در وب سایت موسسه مراجعه نمایید و یا با برای دریافت مشاوره با شماره تلفن های موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.

 https://radmohajer.ir/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit