وی اف اس چیست ؟

وی اف اس VFS Global در واقع اختصار کلمه "Visa Facilitation Services Global" هست.


وی اف اس نام مرکزی هست که به نمایندگی از سفارت ها مدارک متقاضیان که درخواست دریافت ویزا یا روادید را دارند دریافت میکند. البته این مراکز در تصمیم قبول و یا رد ویزا در سفارت هیچگونه نقشی ندارند و فقط به عنوان واسطه ای جهت دریافت و ارسال مدارک عمل میکنند.
این شرکت در بسیاری از کشورها در حدود 121 کشور نمایندگی دارد. و در کشورهای مختلف بسیاری از سفارت ها شرکت وی اف اس (VFS Global) را به عنوان نماینده خود پذیرفته اند.
در ایران نیز بسیاری از سفارتها شرکت وی اف اس (VFS Global) را به عنوان نماینده خود پذیرفته اند. که به عنوان مثال میتوان به کشورهایی چون دانمارک، بلژیک، لوکزامبورگ و ... اشاره کرد.


مزایای وی اف اس (VFS Global) چیست؟


در این قسمت از نوشتار قصد داریم که در مورد مزایای وی اف اس (VFS Global ) مطالبی را قید نماییم. سفارتهایی که شرکت وی اف اس (VFS Global) را به عنوان نماینده خود قبول کرده اند، در زمینه اخذ مدارک از متقاضیان با مشکلات کمتری روبرو میباشند. و دریافت وقت از وی اف اس (VFS Global) به نمایندگی از سفارت کشور مد نظر بسیار ساده تر و سریعتر میباشد. و از نظر دریافت مدارک نیز با سرعت بیشتری این کار انجام میشود. البته در نظر داشته باشید که شرکت وی اف اس (VFS Global) علاوه بر دریافت مدارک متقاضیان وظیفه انگشت نگاری از متقاضیان را نیز بر عهده دارد.


مراکز شرکت وی اف اس (VFS Global) کجاست؟


شرکت وی اف اس (VFS Global) در کشور ایران دارای چند مرکز میباشد که یکی از اصلی ترین مراکز آن به آدرس خیابان پاسداران؛ میدان هروی، مرکز خرید هروی طبقه چهارم میباشد.
البته بسته به کشور مد نظر و یا اموری که در وی اف اس انجام میشود ممکن است به مراکز دیگر نیز مراجعه شود.
البته شرکت وی اف اس (VFS Global) در پیگیری روند درخواست ویزا و مراحل انجام کار اطلاعاتی را نیز به متقاضیان ارائه مینماید.

vfs2


چگونه میتوان از وی اف اس VFS Global برای گرفتن وقت سفارت اقدام کرد؟


برای گرفتن وقت از وی اف اس ابتدا باید شرکت مد نظر مشخص باشد. در این صورت میتوانید با ایمیلی که به مرکز مد نظر ارسال میشود اطلاعات خود را ارسال نمایید تا بتوانید وقت مناسب را دریافت نمایید.البته مواردی که باید به درستی اعلام شود در زمان وقتی که ارائه میشود بسیار پر اهمیت هست که وقت مناسب برای شما در نظر گرفته شود.

جهت اطلاعات بیشتر جهت دریافت وقت سفارتهای مختلف مانند سفارت بلژیک، دانمارک،هلند و ... از طریق وی اف اس میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.