44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مهاجرت کاری دندان پزشکان به دانمارک با ویزای کاری


در این نوشتار قصد داریم که در مورد مهاجرت دندان پزشکان به کشور دانمارک توضیحاتی را ارائه نماییم. در ابتدا به بررسی شرایط کلی کشور دانمارک میپردازیم و در ادامه شرایط مهاجرت دندان پزشکان به دانمارک را توضیح میدهیم و مدارکی که برای مهاجرت دندان پزشکان به دانمارک نیاز هست را بررسی میکنیم.


دانمارک کشوری در حوزه اسکاندیناوی میباشد که نسبت به سایر کشورهای اسکاندیناوی( نروژ، سوئد، فنلاند ) دارای آب و هوای متعادل تری میباشد. وسعت این کشور محدود و از نظر جغرافیایی به گونه ای است که تمام نقاط آن از نظر آب و هوایی شرایط تقریبا یکسانی دارند. جمعیت دانمارک در حدود 5.8 میلیون نفر میباشد و جزو کشورهایی هست که بالاترین سرانه درآمد را دارند و به لحاظ رفاهی جزو کشورهایی میباشد که معمولا در جدول های رده بندی جزو 5 کشور برتر میباشد.
این کشور از لحاظ معیارهای بهداشتی بالاترین شاخص های بهداشتی را دارا میباشد. در این کشور درمان برای تمامی اقشار جامعه رایگان میباشد و مراقبتهای بهداشتی در تمام سنین به عهده دولت میباشد. دانمارک در سالهای اخیر به دلیل کمبود نیروهای پزشکی و دندان پزشکی اقدام به جذب این نیروها از کشورهای دیگر دارد. بر طبق آخرین آمار منتشر شده در اکتبر سال 2018 این کشور میبایستی تا انتهای سال میلادی2020 ، 5600 پزشک و دندان پزشک را جذب نماید تا بتواند کمبود نیرو در این رشته ها را برطرف نماید.
به دلایلی که در بالا مطرح شد بسیاری از دندانپزشکان قصد مهاجرت به دانمارک را دارند که بتوانند از شرایط ایجاد شده در کشور دانمارک استفاده نمایند.
متقاضیان دندان پزشکی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند باید بر این مطلب آگاه باشند که در کشور مقصد (دانمارک) میبایستی مدارک خود را به تایید سازمانهای مربوطه برسانند. برای این منظور ابتدا باید مدارک تحصیلی و کاری شخص متقاضی به زبان انگلیسی و یا دانمارکی ترجمه شود و تمامی مدارک طی مراحلی برای سازمانهای مربوطه در دانمارک فرستاده شود تا تحصیلات دندان پزشکی متقاضیان در کشور دانمارک پذیرفته شود. بعد از این مرحله به دندانپزشکان ویزایی از طریق سفارت به مدت 2 سال صادر میشود که شخص به دانمارک مراجعه کرده و در آن کشور زبان دانمارکی را به صورت تقریبا رایگان آموزش ببیند. لازم به ذکر است که معمولا آموزش زبان دانمارکی زودتر از 2 سال زمان نیاز دارد، ولی حداکثر زمانی که به شخص داده میشود زمان 2 ساله میباشد. پس از این که شخص زبان دانمارکی را (دانسک 3 ) به پایان رسید در آزمونی که از علوم دندان پزشکی برگزار میشود شرکت میکند. آزمون علوم دندان پزشکی بسیار ساده میباشد و این آزمون از منبع های معرفی شده توسط سازمان مربوطه در دانمارک به عمل می آید. پس از گذراندن این امتحان، متقاضیان میبایستی در یک دوره کارآموزی شرکت نمایند. معمولا طول دوره برای دندان پزشکان بین 6 ماه تا یک سال میباشد. این دوره کارآموزی در واقع نوعی کار محسوب میشود و به دندان پزشکان حقوقی هم تعلق میگیرد.
پایان دوره کارآموزی در واقع دریافت اجازه طبابت در کشور دانمارک است و این بدین مفهوم است که دندان پزشکان میتوانند در دانمارک وارد بازار کار گردند.
طبیعتا برای دریافت ویزای دندان پزشکان در دانمارک نیاز به ارائه مدارکی می باشد که در ادامه به مدارکی که برای دریافت ویزای دندان پزشکان در دانمارک نیاز هست اشاره میشود.


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دندان پزشکان در دانمارک


مدارکی که برای دریافت ویزای دندان پزشکان در دانمارک نیاز هست معمولا شامل دو بخش هست. در مرحله اول مدارکی نیاز هست که سازمانهای مربوطه در دانمارک شخص متقاضی را بپذیرند. مدارکی که در این مرحله نیاز هست به صورت کلی عبارتند از :

مدارک تحصیلی ( دانش نامه و ریز نمرات دانشگاهی)

مدارک کاری( این مدارک برای اشخاص مختلف با شرایط مختلف متفاوت میباشد.

مدارک هویتی
بخش دوم مدارک هم زمانی هست که شخص از نظر دانمارک پذیرفته شده باشد که در این مرحله متقاضی می بایستی برای دریافت ویزا اقدام نماید و باید مدارک خود را به سفارت تحویل نماید. در این مرحله نیز مدارک عمدتا به صورت زیر میباشد.
مدارک هویتی
مدارک همراهان ( عقد نامه و شناسنامه همراهان)
مدارک کاری
عکس
پرینت بانکی
بعد از ارائه این مدارک به سفارت به دندان پزشکان ویزای 2 ساله ای تعلق میگیرد.


مزایای ویزای دندان پزشکان در دانمارک


اگر بخواهیم به طور کلی در مورد مزایای ویزای دندان پزشکان در دانمارک صحبت کنیم باید به صورت تیتروار به موارد زیر اشاره نماییم
1- شخص متقاضی به وسیله این ویزا اقامتی 2 ساله در دانمارک که حوزه شینگن میباشد را دارا هست.
2- آموزش زبان دانمارکی تقریبا رایگان برای متقاضیان ارائه میشود.
3- متقاضیان همراهان خود را به صورت همزمان میتوانند به همراه خود وارد دانمارک نمایند ( منظور از همراهان همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد.)
4- بیمه تمامی افراد خانواده در طول 2 سال رایگان میباشد.
5- در دوران کارورزی متقاضیان حقوق دریافت میکنند.
6- بعد از وارد شده به بازار کار شخص وارد پروسه اقامت دائم دانمارک میشود.
7- همراهان اجازه کار تمام وقت را دارا میباشند.
8- فرزندان اجازه تحصیل رایگان در دانمارک را دارا میباشند.
نکاتی که بیان شد به طور مختصر مزایای دریافت ویزای کاری دندان پزشکان در دانمارک میباشد.


در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت دندان پزشکان به دانمارک و یا سایر کشورهای اروپایی میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.