44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مهاجرت پزشکان به دانمارک / مهاجرت کاری پزشکان به دانمارک با ویزای کاری


دانمارک یکی از کشورهای اسکاندیناوی میباشد. این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. مردم این کشور جزو خوشحال ترین مردمان جهان هستند و همچنین از نظر اقتصادی در سال 2018 و بر اسای آماری که در اکتبر سال 2018 منتشر شده است 0.5 از گردش اقتصادی جهان را سهیم است . این مقدار به نظر پایین میباشد ولی با توجه به جمعیت این کشور باید بگوییم که سهم به سزایی در گردش اقتصاد جهانی به نسبت جمعیتش را دارا هست . این دلایل باعث میشود که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به دانمارک را جهت تحصیل و یا کار داشته باشند. پزشکان و دندان پزشکان نیز جزو افرادی هستند که معمولا قصد مهاجرت به این کشور را دارند؛ به خصوص این که هم اکنون دانمارک به نیروهای پزشکی و دندان پزشکی و همچنین نیروهای پیراپزشکی نیاز دارد.
کشور دانمارک برای پزشکان و دندان پزشکان ویزای خاصی را درنظر گرفته است که افراد متقاضی توسط این ویزا وارد دانمارک میشوند و بعد از گذراندن دوره هایی که در ادامه مطلب به توضیح آنان میپردازیم وارد بازار کاری میشوند. بر طبق اعلام اداره بهداشت دانمارک، این کشور تا سال 2020 میبایستی 5600 پزشک را جذب نماید. همین آمار نشاندهنده نیاز دانمارک به نیروهای پزشک و دندان پزشک میباشد.
همان طور که در نوشتارهای قبلی گفته شده است هر پزشکی برای این که بتواند در کشور دیگری مشغول به کار شود میبایستی در کشور ثانوی مدارک خود را معادل سازی نماید. دانمارک نیز چنین هست. نکته مثبتی که وجود دارد این است که قوانین دانمارک برای پزشکان بسیار حمایت کننده میباشد و این مراحل معادل سازی مدارک را راحت تر وسهل تر مینماید.
پزشکانی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند برای دریافت ویزای کاری دانمارک  میبایستی  در ابتدا مدارک خود را در سازمانی به نام Educational Commission For Foreign Medical Graduates  (ECFMG) به تایید برسانند. این سازمان در فلادلفیا آمریکا میباشد و جهت به تایید رساندن مدارک نیاز به آپلود مدارک تحصیلی و کاری در سایت این سازمان میباشد. طی معاهده ای که بین دانمارک و این سازمان منعقد شده است، مدارکی که در این سازمان به تایید برسد مورد تایید دانمارک نیز میباشد. البته تنها تایید مدارک در این سازمان کافی نمیباشد و سازمانهای مربوطه در دانمارک نیز مدارک شخص متقاضی را بررسی مینمایند و پس از بررسی نامه ای را دال بر تایید متقاضیان صادر میکنند.
در صورتی که این نامه برای پزشکان و دندان پزشکان صادر شود، شخص متفاضی با ارائه این نامه و سایر مدارک به سفارت دانمارک میتواند ویزایی 2 ساله دریافت نماید.
در واقع این وقت 2 ساله جهت یادگیری زبان دانمارکی هست که به شخص متقاضی داده میشود. و در این دو سال پزشکان و دندانپزشکان متقاضی مهاجرت به دانمارک میتوانند به آموزش زبان دانمارکی که تقریبا رایگان به آنان  ارائه میشود بپردازند. توجه به این نکته الزامی هست که شخص میتواند در زمانی زودتر از 2 سال زبان دانمارکی را آموزش ببیند، و نیازی به طی شدن دو سال ندارد. پس از این که متقاضیان زبان دانمارکی را در سطح قابل قبول ( دانسک 3) آموزش دیدند، باید در امتحانی شرکت نمایند که این امتحان در واقع از علوم پزشکی میباشد، برای شرکت در این امتحان معمولا دو کتاب به عنوان منبع معرفی میشود. پس از قبولی در امتحان معمولا پزشکان و دندانپزشکان در دوره هایی بیمارستانی شرکت میکنند، این دوره ها معمولا 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد.
بعد از طی این مراحل پزشکان تاییدیه شرکت در این دوره را دریافت میکنند و دریافت تاییدیه این دوره در واقع مجوز کار برای پزشکان میباشد.
مراحل گفته شده برای پزشکان و دندانپزشکان بین 2 تا 3 سال طول میکشد که البته این مدت زمان به سطح تلاش افراد نیز بستگی دارد.
مطالب گفته شده، خلاصه ای از مراحلی هست که پزشکان متقاضی مهاجرت به دانمارک طی نمایند. اگر بخواهیم در مورد مزایای ویزای کاری پزشکان دانمارک بنویسیم باید بگوییم که این ویزای کاری پزشکان دانمارک دارای مزایای زیر میباشد.

مزایای ویزای پزشکان دانمارک


1-    برای دریافت این ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا دانمارکی نیست.
2-    پزشکانی که ویزای کاری دانمارک را دریافت میکنند میتوانند همراهان خود (همسر و فرزندان) را به همراه داشته باشند و برای آنان نیز ویزا دریافت نمایند.
3-    از ابتدای ورود به دانمارک بیمه شخص و همراهان رایگان میباشد و تمامی امور درمانی فرد رایگان میباشد.
4-    تحصیل فرزندان در مدارس دانمارکی رایگان میباشد.
5-    همراهان پزشکان اجازه کار تمام وقت را دارا میباشند.
6-    ویزای کاری پزشکان دانمارک ویزای مالتبپل میباشد و این بدین مفهوم است که شخص بارها میتواند از کشور دانمارک خارج و وارد شود.
7-    با دریافت ویزای کاری پزشکان در دانمارک متقاضیان میتوانند به صورت رایگان زبان را بیاموزند.
8-    تخصص های پزشکان ایرانی نیز در دانمارک با طی کردن دوره هایی مورد تایید قرار میگیرد.
نکات گفته شده بخشی از مزایای ویزای کاری پزشکان و دندان پزشکان در دانمارک میباشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکان و دندان پزشکان در دانمارک


مدارکی که برای دریافت ویزای پزشکان و دندان پزشکان دانمارک نیاز هست شامل مدارک زیر هست:
1-    مدارک هویتی
2-    مدارک تحصیلی
3-    مدارک کاری
4-    پرینت بانکی
5-    مدارک هویتی همراهان
مدارک تحصیلی شامل دانش نامه و ریز نمرات پزشکان و دندان پزشکان میباشد. لازم به ذکر است که همه مدارک میبایستی به زبان انگلیسی ترجمه شود .
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به دانمارک و دریافت ویزای کاری پزشکان در دانمارک میتوانید با مشاورین تخصصی موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان در مورد مهاجرت پزشکان به دانمارک و دیگر کشورها بهره مند شوید.