15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معایب و مزایای تحصیل پزشکی در روسیه


همواره سالیانه تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل را به خود جذب میکند. یکی از کشورهایی که علاقه مندان به تحصیل پزشکی برای ادامه تحصیل خود برمیگزینند تحصیل در رشته پزشکی در کشور روسیه میباشد.
در این نوشتار قصد داریم که معایب و مزایای تحصیل در رشته پزشکی در روسیه را بررسی میکنیم. تا بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی در کشور روسیه بتوانند با مطالعه این نوشتار تصمیمی درست برای ادامه تحصیل خود در نظر داشته باشند.
در ابتدا باید بگوییم که تحصیل در رشته پزشکی در روسیه در دانشگاه های مختلفی امکان پذیر است .
از مزایای تحصیل در رشته پزشکی در روسیه باید به موارد زیر اشاره کنیم:
1-    تحصیل در رشته پزشکی در روسیه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی مقدور میباشد.
2-    چنانچه تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی باشد ابتدا آموزش زبان روسی در دانشگاه ها و کالج های روسیه امکان پذیر هست.
3-    تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد. البته باید تاکید کنیم که لیست دانشگاه های مورد تایید در سایت وزارت بهداشت موجود میباشد. در زمانی که این نوشتار نوشته میشود دانشگاه هایی مانند دانشگاه رودن روسیه و همچنین دانشگاه ملی سن پطرزبورگ روسیه مورد تایید وزارت بهداشت میباشد. لازم به تاکید میباشد که دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ممکن است تغییر نماید. بنابراین توصیه میشود که دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی روسیه را دارند در زمانی که برای تحصیل اقدام مینمایند حتما از مشاوران موسسه بین المللی در این زمینه مشاوره دریافت نمایند.
4-    شاید نزدیکی به ایران نیز (در مقایسه با کشورهای مانند کانادا و آمریکا) باعث جذابیت تحصیل پزشکی در روسیه گردد.
5-    هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهایی مانند استرالیا بسیار کمتر میباشد.
و از معایب تحصیل در رشته پزشکی در روسیه را میتوان به موارد زیر اشاره نماییم::
1-    کشور روسیه کشوری روسی زبان میباشد و معمولا شهروندان روسی به زبان انگلیسی آشنایی زیادی ندارند و این مسئله باعث میشود که تحصیل در رشته پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی با مشکلاتی به همراه باشد.
2-    تحصیل در رشته پزشکی در روسیه چنانچه به زبان روسی باشد، دارای این مشکل هست که یادگیری زبان روسی با صرف زمان و هزینه به همراه میباشد و دانشجویان باید زمانی بیشتر از یکسال را برای یادگیری زبان روسی در نظر داشته باشند که همین مسئله با صرف انرژی و هزینه و زمان به همراه میباشد.
3-    کسانی که بعد از تحصیل در رشته پزشکی در روسیه قصد کار و یا اقامت در روسیه را داشته باشند، باید مطلع باشند که امکان اقامت و یا وارد شدن به بازار کار وجود ندارد و دانشجویان بعد از تحصیل باید به ایران بازگردند.
موارد یاد شده در بالا از نکات مهمی است که در تحصیل پزشکی در روسیه باید در نظر گرفته شود.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در رشته پزشکی در روسیه میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های رایگان تلفنی برخوردار شوید.
مشاورین موسسه بین المللی راد علاوه بر مشاوره در این مورد میتوانند کشورهای مناسب جهت تحصیل رشته پزشکی در خارج از کشور را با توجه به شرایط شما پیشنهاد میکنند.